Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

"Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…" – "Misija Sibiras" ekspedicija baigėsi, tačiau misija tęsiasi (papildyta nuotraukomis)

Sveiki, mielieji!
Š iandien prie puodelio arbatos dar vienas pokalbis su dzūkijos krašto šviesuoliais apie prasmingus darbus, juk rugpjūčio 1 dieną iš Tiumenės grįžo dvyliktoji „Misija Sibiras“ ekspedicija.
Radijo eteryje susitikome su trimis dalyviais: Ieva, Laura ir Tomu, pasidalinusiais patirtimi, prisiminimais bei neišdildomais įspūdžiais.

Rugpjūčio 1 dienos popietę traukiniu Maskva-Vilnius į Lietuvą sugrįžo „Misija Sibiras‘13“ jaunimo ekspedicijos dalyviai. Per dvi savaites trukusią ekspediciją Vakarų Sibire aplankytos ir sutvarkytos 5 lietuvių tremtinių kapinaitės, aplankyti keturi ten tebegyvenantys lietuviai.
„Š ių metų ekspedicijos pasiekimai – išties įspūdingi. Aplankytos ne tik svarbiausios šios srities lietuvių amžino poilsio vietos, tačiau jose nuveikti ir didžiuliai darbai. Visgi baigėsi tik pirmasis projekto etapas. Tikroji dalyvių misija – dar priešaky. Ekspedicijos dalyviai jau netrukus su savo išgyvenimais ir patirtimi supažindins mokyklų ir universitetų bendruomenes, įvairių šalies ir užsienio organizacijų, bendruomenių ir visuomenės atstovus“, – sako labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.
Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, į Rusijos Federacijos Tiumenės sritį išvykusi ekspedicijos komanda aplankė ir sutvarkė Kulemeso, Verch Kamenkos, Novyj Tap, Lesnoja, Lebediovkos kapinaitės. Dviejose iš jų vaizdas po „Misija Sibiras‘13“ apsilankymo pasikeitė kardinaliai.
„Ypač didžiuojamės darbais, nuveiktais Lebediovkos gyvenvietėje. Kapinaites, kuriose palaidota keliasdešimt lietuvių, aptvėrėme tvora, pastatėme lietuvių amžino poilsio vietas žyminčius kryžius. Didžiuojamės vieni kitais ir šios ekspedicijos pasiekimais. Visas dvi savaites laikėmės vienas kito ir tapome artimais draugai. Esame puikios nuotaikos ir nekantraujame nuveikti dar daugiau“, – teigė ką tik iš traukinio išlipusi „Misija Sibiras‘13“ dalyvė Ieva Matulevičiūtė.
Verch Kamenkos ir Lebediovkos kapinių teritorijos, „Misija Sibiras‘13“ dėka, aptvertos vietoje suręstomis tvirtomis tvoromis (aptvertos teritorijos perimetras – daugiau nei 160 metrų). Taip pat kapinėse palikti atminimo ženklai bei nuorodos lietuvių ir rusų kalbomis apie čia palaidotus lietuvių tremtinius. Pastatyti simboliniai kryžiai, negrįžusiems į Tėvynę.
Per pastarąsias dvi savaites jaunimas susitiko su keturiais Tiumenėje tebegyvenančiais lietuviais. Su tremtine Birute ekspedicijos dalyviai susitiko keletą kartų. Jos gyvenamąją vietą ir kontaktus nurodė Lietuvoje, Druskininkuose, gyvenantys giminaičiai, nuolat sekantys projekto „Misija Sibiras“ eigą.
Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių iki 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.
Nuotraukos iš ekspedicijos:
Kalbėk! egle@fm99.lt

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...