Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – per lietų ar per ašaras? Pokalbis su Algirdu Gatavecku

Šalis be vaikų namų – ar norėtume tokioje gyventi? Norisi tikėti, kad kada nors taip tikrai bus, tačiau šiuo metu realybė sako ką kita.

ar pastebi mane 3 _n

Lietuvoje yra 106 vaikų globos įstaigos. Šiose įstaigose 2012 m. pabaigoje augo 4030 vaikų. 499 iš jų  – kūdikiai ir vaikai iki trejų metų amžiaus.

Alytiškiai menininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai siekia atkreipti dėmesį į globos namuose gyvenančius vaikus – jie irgi gyvena, nori mylėti ir būti mylimi, jausti artimųjų šilumą ir džiaugtis gyvenimu. Broliai kartu su Žmogaus teisių stebėjimo institutu bei kampanija „Lietuva be vaikų namų“ sukūrė idėją – užrašą ant grindinio „Ar tu pastebi mane?“, kuris pasimato tik lyjant lietui.  Šį klausimą galime užduoti kiekvienas iš mūsų. Ar mes pastebime globos įstaigų vaikus?

Ar tu pastebi mane? – mane, per anksti suaugusią, kuriai gyvenimas nepašykštėjo lietaus, kuri, netekusi tėvų globos atsidūrė vaikų namuose. Aš irgi noriu vaikystės, meilės, draugų, namų šilumos, kūrybos laisvės, nerūpestingo taškymosi po balas…

Paklaustas, kodėl užsiima tokiais projektais, Algirdas atsako: „Aš esu globos namų vaikas, todėl nenuostabu, kad grįžtu prie to ir dirbu.“ Šiuo metu Algirdas rašo daktaro disertaciją, kurioje, pasak jo, 90 proc. remiasi patirtimi.

Kodėl kilo tokia idėja, kad užrašas būtų matomas tik lietui palijus? Algirdui lietus asocijuojasi su ašaromis, tai tarsi užrašas iš ašarų. Užrašas sako: „ar pastebėjote mus, augančius globos įstaigose?“ Juk iš tiesų globos įstaigų kasdienybėje ne visi vaikai yra matomi, yra ir tokių, kurie – kaip tas nematomas užrašas be lietaus.\

ar pastebi mane 2

Algirdas prasitaria, kad laukia naujas sieninės tapybos projektas. Jis bus įgyvendinamas Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Alytuje šiuo metu ieškoma sienų, ant kurių būtų galima tapyti.

Ar pastebi mane 20150801

Laida „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojama šeštadieniais po 19 val.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...