Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – žmogus įklimpęs cirke, Alvidas Jancevičius

Gruodžio 5 ir 6 dienos Alytuje buvo skirtos cirkui. Tarptautinis Alytaus cirko festivalis Kultūros ir komunikacijos centro scena tapo cirko arena, kurioje savo numerius pristatė jaunieji Lietuvos ir užsienio cirko artistai. Tarptautinio Alytaus cirko festivalio programoje tradiciškai rengiamas vertinimo konkursas. Komisija, vadovaujama cirko istoriko, publicisto Alvido Jancevičiaus, vertino Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Danijos ir Šveicarijos artistų pasirodymus. Juos visus vienoje programoje buvo galima išvysti gruodžio 5-osios programoje, o gruodžio 6-ąją vyko laureatų koncertas.

cirkas 2
Akimirkos iš festivalio

 

Alvidas Jancevičius daugiau nei trisdešimt metų pašventė žurnalisto bei dėstytojo darbui. Penkiolika metų buvo Lietuvos nacionalinės televizijos teisinių, politinių – visuomeninių laidų redaktorius ir vedėjas, Dėstė Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetuose, vėliau trylika metų dirbo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko padėjėju. Žurnalisto, laidų vedėjo darbas yra tik viena jo veiklos pusė. Energijos ir idėjų nestokojantis A.Jancevičius Vilniaus universitete ilgą laiką dirbo Kiemo teatro režisieriumi. Jis taip pat yra turbūt vienintelis Lietuvoje cirko kritikas, istorikas. Lietuvos enciklopedijose rašantis apie šalies bei pasaulio cirko istoriją. Maža to, jau ilgą laiką domisi įvairių humoristų darbais ir pats išbando vis naujus iliuzijų triukus bei skaito humoristines istorijas.

cirkas 4
Akimirkos iš festivalio

Tai yra septintasis festivalis Alytuje šiais metais, kuriame dalyvavo 9 kolektyvai ir 6 šalys. Kaip sako pats Alvidas Jancevičius „Sunkiausia kas gali būti kūrybiniame konkurse, tai vertinti. Ar jaunus ar profesionalus.“

Iliuzionistas yra surengęs iš viso per šešis tūkstančius pasirodymų visuose Lietuvos miestuose ir rajonuose. Nuo 1991 iki 2013 metų koncertavo su dabar jau buvusia Vilniaus valstybinio jaunimo teatro aktorių grupe “Be grimo” – buvusi “Namų muzikavimo grupė”, nuo 1997 metų aktyviai bendradarbiauja su lietuviškuoju “Baltijos” cirku. Aštuonerius metus vedė šio cirko programas šapito palapinėje, dabar pasirodo „Siemens“, „Cido“, “Žalgirio”, „Šiaulių“ arenose, Kauno sporto halėje. Daug kartų koncertavo su Kinijos, Vokietijos, Danijos, Rumunijos, Lenkijos, įvairių Afrikos šalių, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos bei kitų valstybių cirko meistrais.

cirkas 3
Akimirkos iš festivalio

Į cirko miestu vadinamą Alytų, kur anksčiau veikė „Alytaus“, o dabar „Amber“ ir „Dzūkijos“ cirkai, atvyko Sankt-Peterburgo (Rusija), Oršos (Baltarusija), o taip pat Daugpilio ir Rygos (Latvija), Lindumo (Danijos) ir Lugano (Šveicarija) jaunieji cirko artistai. Lietuvai festivalyje atstovavo Alytaus „Dzūkijos“ ir Šakių „Jaunystės“ cirko artistai.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...