Klausyti gyvai

20:00 - 21:00

Vakaro dvelksmas

Prieš metus vasario 24-ąją buvo užpulta Ukraina. Kur esame šiandien?

Visus šiuos metus Ukraina buvo centrinis klausimas Europos Parlamente. Vakarai daug ką išmoko per šiuos metus ir pamoka nebus pamiršta, tikisi europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Per šiuos metus Europos Parlamentas priėmė 21 dokumentą, tai yra politikos formavimas“, – teigia EP frakcijos „Atnaujinkime Europą“ narys. – „Tikiuosi, kad visos tos išmoktos pamokos virs naujos efektyvesnės politikos priemonėmis.“

JAV prezidentas Džo Baidenas du kartus per pastaruosius metus lankėsi Lenkijoje, vizitai su karu, o jo kalbos nedviprasmiškos, mano P.Auštrevičius. Dėmesys skiriamas šiam karui sustiprėjęs ir visiškai kitoks, nei buvo: „Norėčiau tik vieno, kad nebūtų bandymo pasakyti, kad davėm pakankamai, o dabar palaukime, tad tikiuosi, kad šio dėmesio nestokosime ir toliau.“

„Rusijos išėjimas iš paskutinės branduolinės programos reiškia Rusijos izoliavimąsi. Vienais atvejais ji izoliuojama Vakarų, kitais izoliuojasi pati. Ji bando grasint tuo, kur dar turi tam tikrų kozirių“, – sako P.Auštrevičius.

„Labai tikiuosi, kad Rusijos vieta JT Saugumo taryboje vieta bus tuščia ir tai bus padaryta sąmoningu Vakarų šalių sprendimu“, – viliasi europarlamentaras.

Apie sankcijų paketus, Vengrijos poziciją ir kitus ES sprendimus klausykite plačiau FM99 pokalbį su europarlamentaru petru Auštrevičiumi.

Europos Sąjungos šeštadienį priimtos naujos sankcijos dėl Rusijos karo Ukrainoje yra nukreiptos prieš 121 fizinį ir juridinį asmenį, įskaitant dronų gamintojus Irane. Priemonės, dėl kurių sutarta vėlai penktadienį, oficialiai patvirtintos šeštadienį ir yra jau dešimtas ES sankcijų paketas siekiant pakirsti Rusijos finansus bei karinį tiekimą, susijusį su prieš metus pradėta jos invazija į Ukrainą. ES priemonės atkartoja anksčiau penktadienį JAV ir Didžiosios Britanijos paskelbtas sankcijas ir yra skelbiamos po Didžiojo septyneto įspėjimo šalims, kad jos patirtų „rimtų išlaidų“, jei padėtų Rusijai. Naujausias ES sankcijų paketas yra pats radikaliausias, „išeikvojantis Rusijos karo arsenalą ir smarkiai paveikiantis jos ekonomiką“, sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Naujausios ES sankcijos paveiks dar 96 rusų kompanijas ir valstybines agentūras, įskaitant dar tris rusų bankus, sakoma ES pareiškime.

Į šio paketo sankcijų sąrašą įtraukti ir septyni Irano juridiniai asmenys, gaminantys dronus kamikadzes, kuriais Rusija atakuoja taikinius Ukrainoje, įskaitant infrastruktūrą ir gyvenamuosius pastatus. Pramonės prekių eksporto į Rusiją draudimas išplečiamas ir apims dvejopos paskirties prekes, tokias kaip elektronikos prekės, specializuotos transporto priemonės, mašinų dalys, sunkvežimių ir lėktuvų variklių atsarginės dalys, antenos, kranai, dronai, retieji žemės elementai, infraraudonųjų spindulių kameros. Prekybą šiomis prekėmis ES pareigūnai vertina daugiau kaip 11 mlrd. eurų.

Laida parengta bendradarbiaujant su EP frakcija Renew Europe/Atnaujinkime Europą

Kitos naujienos

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...

Beglobių gyvūnėlių organizacija „Keturkojo viltis“ kartu su