Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

Privatus verslas įsteigė „Merginų krepšinio centrą“ Druskininkuose

„Agrokoncerno grupė“ kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Druskininkų miesto savivaldybe įsteigė viešąją įstaigą „Merginų krepšinio centras“. Šio ilgalaikio projekto misija yra auginti aukščiausio lygio moterų krepšinio žaidėjas, kurioms keliamas ambicingas tikslas – atgaivinti moterų krepšinį Lietuvoje ir kovoti dėl aukščiausių vietų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose.

Pasak centro įsteigimą inicijavusios Alinos Adomaitytės, „Agrokoncerno grupės“ dukterinės įmonės „Agrokoncernas GDP“ direktorės bei Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentės, tai yra ilgai brandintas nacionalinis projektas. Vienas iš jo uždavinių – stiprinti Lietuvos moterų krepšinį ir suburti nacionalinės rinktinės branduolį.

„Po metų vyks Europos jaunučių (U16) merginų Europos čempionatas. Tikimės, kad „Merginų krepšinio centro“ auklėtinės sudarys rinktinės branduolį. Toks yra trumpalaikis tikslas, o mūsų pagrindinis siekis yra užauginti aukščiausio lygio žaidėjas, kurios garsintų Lietuvos vardą“, – sako A. Adomaitytė, kuri tapo naujai įkurto centro vadove.

Centro vadovė pati yra profesionaliai žaidusi krepšinį, todėl gerai supranta, ko reikia, kad sportininkės galėtų siekti meistriškumo. Pasak A. Adomaitytės, merginos treniruosis centre kol baigs mokyklą, vėliau jos galės pereiti į klubus ir tęsti profesionalių žaidėjų karjerą. Tikimasi, kad geriausios iš jų taps nacionalinės rinktinės lyderėmis.

„Merginų krepšinio centras“ įsikurs Druskininkuose. Į jį šiemet bus atrinkta 15 gabiausių 14-15 metų žaidėjų iš visos Lietuvos. Kitais metais planuojama suburti ir antrąją komandą, į kurią bus kviečiamos 13-14 metų žaidėjos. Merginos apsigyvens Druskininkų olimpiniame sporto centre, jos lankys mokyklą, treniruosis bei dalyvaus varžybose. Šio centro auklėtinėms bus suteiktas pilnas išlaikymas, taip pat mokamos stipendijos.

„Merginų krepšinio centro“ vadovė Alina Adomaitytė

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...