Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„Dienos tema“ – profesinės mokyklos populiarėja: su aukštuoju išsilavinimu įstojo apie 2 tūkst. asmenų

Šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta beveik 24 tūkstančiai mokinių. Tai 8 procentais daugiau nei pernai ir 20 procentų daugiau nei buvo numatyta priimti. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gerokai daugiau nei planavo mokinių priėmė Alytaus profesinio rengimo centras. Apie situaciją Alytaus profesinio rengimo centre pokalbis su jo direktoriumi  Vytautu Zubrumi. Klausykite pokalbio.

Kaip sakė Alytaus profesinio rengimo centro direktorius  Vytautas Zubras, šiais mokslo metais į mokymo įstaigą priimta 842 mokiniai. Populiariausios iš jų yra – automobilių mechaniko, kosmetologo, suvirintojo specialybės. Pašnekovo nuomone keičiantis situacijai darbo rinkoje keičiasi ir stojimas į įvairias studijų programas. Specialybės, kurių atlyginimai didėja bei yra geros darbo sąlygos, mokiniai šias specialybes renkasi ir mokytis.

Kaip ir praėjusiais metais, visoje Lietuvoje mokiniai dažniausiai rinkosi grožio ir sveikatos paslaugų, automechaniko, elektroniko, statybininko-apdailininko, virėjo profesijas. Taip pat populiarios programuotojo bei multimedijos paslaugų teikėjo specialybės. Šiemet ypač išaugo siuvėjo specialybę besirenkančių skaičius, taip pat daugėjo stojančių į inžinerinės srities profesinio mokymo programas.

APRC suvirintojas
Kaip ir praėjusiais metais, mokiniai dažniausiai rinkosi grožio ir sveikatos paslaugų, automechaniko, elektroniko, statybininko-apdailininko, virėjo profesijas (APRC nuotr.)

Po vidurinės, turėdami brandos atestatą šiemet į profesines mokyklas įstojo 13,9 tūkst. buvusių abiturientų, t. y. 1800 mokinių daugiau nei praėjusiais metais. Dar 7,2 tūkst. profesinę mokyklą pasirinkusių mokinių turi pagrindinį išsilavinimą ir kartu su kvalifikacija įgis vidurinį išsilavinimą. Šiemet į profesines mokyklas įstojo apie 2 tūkst. asmenų su aukštuoju išsilavinimu. Čia jie siekia įgyti papildomų darbo rinkoje reikalingų kvalifikacijų.

Šalyje veikia 70 profesinio mokymo įstaigų, jos siūlo per 300 įvairių mokymo programų. Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Čia galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip pat tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti kvalifikaciją ar įgyti naujų kompetencijų. Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikacijos siekiantiems asmenims. Pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Kitos naujienos

(BNS). Infrastruktūros statybos bei remonto grupė „Fegda grupė“ užbaigė tokio pat verslo bendrovės „Alkes...

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...