Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Radijo stotis FM99 rekomenduoja ir kviečia – pianistės Keiko Borjeson koncertas

Sekmadienį Alytaus miesto teatre vyks pianistės Keiko Borjeson koncertas.

Keiko gimė Tokijuje. Pianinu ji pradėjo groti nuo trejų metų. Būdama penkerių debiutavo televizijoje, kur atliko Bethoveno kūrinį „Elizai”. Jos muzikinė karjera prasidėjo baigus bakalauro studijas Toho Gakuen universitete Tokijuje ir įgijus pianisto specialybę. Tęsdama mokslus 1973 m. Keiko baigė Siena Quigiana Academia Italijoje, 1976 m. – Hurry Field muzikos mokyklą Los Andžele, JAV, 1980 m. – Wayne State universitetą Mičigane, JAV. Persikėlusi gyventi į Detroitą ji susitiko su tokiomis džiazo legendomis kaip Carmen Mcrae, Sir Roland Hanna, Hank Jones, Mal Waldron ir kitais. Savo muzikinės karjeros metu Keiko grojo Baltuosiuose rūmuose, dalyvavo džiazo festivaliuose Italijoje, Latvijoje, Š vedijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Honkonge, Egipte ir kitose šalyse.

Pianistė už nuostabius muzikinius sugebėjimus apdovanota Š vedijos karaliaus apdovanojimu, yra gavusi Jazz Audio ir Jazz Critics apdovanojimus už dvi paskutines kompaktines plokšteles. 2008 m. dalyvavo Jungtinių tautų labdaros koncerte Afrikai. Taip pat yra surengusi labdaros koncertus Š ri Lankoje, Indonezijoje, Latvijoje ir Filipinuose.

Keiko muzikinį stilių būtų galima apibūdinti kaip elegantišką, ritmingą džiazą su ryškiu (bi)bopo prieskoniu. Hank Jones, žymus džiazo muzikantas, įvardijo ją kaip vieną originaliausių pianisčių, kokių jam teko klausytis. Nuotaikingumu bei nerūpestingumu spinduliuojanti kūryba puikiai dera su Keiko stiliumi.Tad maloniai kviečiame džiazo mėgėjus sekmadienio popietę praleisti teatre klausantis džiazo muzikos.
Radijo stotis FM99 rekomenduoja ir kviečia – pianistės Keiko Borjason koncertas Alytuje. Klausyti…

——

Kalbėk [email protected]

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...