Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Radijo stotyje FM99 ir Alytuje lankėsi Baltarusijos ambasadorius Aleksandr Korol

Šiandien Alytuje viešėjo J. E. Baltarusijos Respublikos ambasadorius Aleksandras Korolas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPokalbyje FM99 tiesioginiame eteryje ambasadorius pasidžiaugė darbo Lietuvoje patirtimi. Per penkis metus du kartus padidėjo prekyba, šiandien siekianti per per 2 milijardus JAV dolerių, o Baltarusijoje veikia per 500 įmonių su lietuvišku bei užsienio kapitalu. Baltarusijoje sėkmingai dirba ir alytiškių bendrovė „Traidenis“. Šių metų rudenį Mogiliove planuojama surengti Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumą.

 Ambasadorius Alytuje lankėsi siekdamas dar aktyvesnio bendradarbiavimo tarp regionų, ne tik švenčių metu, bet ir verslo lygmenyje. O kalbėdamas apie pasienio regiono gyventojų palengvintą judėjimą, teigė, tai abi šalis skirianti siena, tai ne siena tarp Lietuvos ir Baltarusijos,ją traktuoti reiktų kaip išorinę Europos Sąjungos sieną, todėl jos kontroliuojamos aktyviau. Tačiau gyventojams patariama pasirinkti keliavimą ir lėktuvu, ir geležinkeliu, jei norima keliauti greičiau ir patogiau. Tai pat ateityje siekiam geresniam susisiekimui panaudoti ir Nemuną.

 Ambasadorius šiandien susitiko ir su Alytaus miesto bei rajono vadovais, Alytaus miesto ir rajono verslininkais. apsilankė Alytaus kolegijoje.

 

 

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...