Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Rasa Kaper: kiekvienas meškutis randa savo šeimininką

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Kolekciniai meškiukai. Ar įsivaizduojate, kokia rimta veikla yra jų kūrimas? O Golden George apdovanojimai! Tai – meškiukų pasaulio „Oskarai“. Retas nutuokia apie šią nišinę veiklą. Deja, tenka pripažinti ir tai, jog šioje srityje daugiau diletantų nei profesionalų ir tai dėsninga, juk tam kad sukurtum rimto kolekcininko akį patrauksiančią mešką, neužtenka noro ir pasitikėjimo savimi. Reikia talento, skonio ir subtilumo, kuriais apdovanota iš Alytaus kilusi Rasa Kaper – kolekcinių meškiukų kūrėja ir knygų iliustratorė.

Rasa Kaper FM99 studijoje

Tikriausiai, nieko nenustebins tai, jog vienas iš Rasos įkvėpėjų buvo Mikė pūkuotukas (Alan Alexander Milne  „Winnie the pooh“), kurio nuotykius originalo kalba perskaitė kartu su sutuoktiniu Rudolfu belaukdama jųdviejų pirmagimio. Tačiau ir tai dar nebuvo startas pastūmėjęs Rasą į meškučių pasaulį. Meškučiai į jos gyvenimą beldėsi ne vieną kartą, tačiau duris jiems Rasa atvėrė po lemtingu tapusio apsilankymo Londono knygyne.

Laidoje „Papasakok man“ su Vija Rasa smulkiai pasakoja, kokie yra kolekciniai meškučiai, kaip jie kuriami. „Jis kaip lėlė, sukiojasi rankos kojos galva. Dėl stiklinių akių ir metalinių sąnarėlių mažiems vaikams žaisti netinka“, – su užsidegimu apie savo kuriamus meškiukus pasakoja Rasa.

Moteris atvirauja, kaip pati įsigijo pirmą kolekcinį meškiuką, kurį siuntė iš JAV. Sumokėjo tuo metu didelius jai pinigus (150 JAV dolerių) ir be galo nusivylė pirkiniu. Tačiau šiandien ji džiaugiasi šia investicija. Rasa sako, jog tas meškutis puikus pavyzdys, kaip negalima kurti ir siūti meškių.

Ekonomikos studijas baigusi Rasa nuo vaikystės nebuvo abejinga kūrybai. Jos rankose paprasčiausi daiktai, kad ir muilo gabalėlis virsdavo mažomis skulptūrėlėmis, o pamatytas gamtovaizdis nuguldavo popieriuje. Tačiau kūrybinė sėkmė ją aplankė įsileidus į gyvenimą meškas. Rasa buvo nominuota ir Golden George apdovanojimui, o tai labai didelis pasiekimas Teddy bear kūrėjui. Jos sukurti meškučiai apsigyvenę beveik viso pasaulio kolekcininkų rinkiniuose, o iliustracijos jau puošia keturias knygas.

Tačiau daugiau nepasakosiu, pasiklausykite tinklalaidę ir jūs ne tik išgirsite be galo malonų kūrėjos balsą, bet ir sužinosite, kodėl Teddy bear gavo tokį vardą, taip pat, kaip gaminami kolekciniai meškiukai, kokių priemonių reikia norint susikurti savo mešką ir dar daug smagių dalykų, kurių, lažinuosi, nesate girdėję.

Rasa Kaper FM99 studijoje

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.