Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė: „Knygų laidoti dar tikrai nereikia“

 

Alytaus kolegijoje vyko lektorės, prozininkės, vertėjos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės kūrybinio darbo 20-mečio popietė. Šiauliuose gimusi moteris gyvena Alytuje ir dėsto anglų kalbą Alytaus kolegijoje. Rašytojos kūrybos bagaže 11 knygų, 40 vertimų, o kur dar galybė straipnių. Apie kūrybą, knygas ir aistrą rašymui pokalbis su Irena Buivydaite-Kupčinskiene.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Aš rašau apie gyvenimą, mano knygose atsispindi gyvenimiškos istorijos, tačiau jos nėra tikros. Tikras gali būti tik koks nors mažytis epizodas, o siužetas yra fantazijos vaisius“, – teigia autorė. Ji sako, kad rašymas yra ir pomėgis ir aistra, taip pat pabėgimas nuo kasdienybės. Pirmiausia rašo sau, o paskui atsiranda noras pasidalinti išgyvenimais su kitais.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Irena Buivydaitė-Kupčinskienė

Anot prozininkės, ji yra optimistė: „Visada galvoju, kad pro debesis šviečia saulės kraštelis. Mano kūriniai irgi yra optimistiniai“. Rašytoja tikisi, kad jos kūryba, galbūt, padeda kam nors išgyventi sunkią akimirką. O paklausta, kokiam skaitytojui skirtos jos knygos, atsako, kad tai daugiau moterys, tačiau turi gerbėjų ir vyrų. „Manau, mano knygas skaito moterys, kurioms virš 30 metų, nes knygose kalbama apie moterų gyvenimą, rūpesčius, viltis, svajones, romantikos ir meilės troškimą. Vyrai paskaitę mano romanus gali suprasti, kokių vyrų moterims reikia“, teigia Irena Buivydaitė-Kupčinskienė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Irena Buivydaitė-Kupčinskienė yra išleidusi 11 romanų: „Šimtas baltų mersedesų“, „Laimingo namo melodramos“, „Laiko tiek nedaug“, „Ironiški stebuklai“, „Telefoninis romanas“, „Takas per jūrą“, „Geriausios draugės“, „Padovanok man savaitgalį“, „Gyvenimo spalvos“, „Kitapus veidrodžio“, „Nebaigta kalnų sakmė“.

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...