Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Rašytojas Vytautas Kandrotas sako: „Pažink Paryžių“!

Radijo stoties FM99 eteryje kalbėjomės su knygos „Pažink Paryžių“ autoriumi Vytautu Kandrotu. Vytautas Kandrotas – fotografas, žurnalistas, kelių dešimčių knygų apie Lietuvą bei kelionių vadovų sudarytojas ir autorius, Mato Šalčiaus premijos laureatas. 2019 metais išleista Vytauto parašyta šmaikšti ir nuotaikinga įspūdžių knyga „Pažink Prancūziją“ tapo bestseleriu – per tris mėnesius iki koronaviruso sukeltos pandemijos buvo parduotas beveik visas jos tiražas. 

Radijo stoties FM99 eteryje kalbėjomės su knygos „Pažink Paryžių“ autoriumi Vytautu Kandrotu

Mūsų laidoje rašytojas pristatė savo knygą „Pažink Paryžių“, kurioje visas dėmesys skirtas Prancūzijos sostinei.

Autoriaus Vytauto Kandroto žvilgsnis krypsta į Paryžių, kuriame 2024 metų vasarą organizuojamos olimpinės žaidynės, o rudenį – „Lietuvos sezonas Prancūzijoje“.

„Jau rašydamas knygą „Pažink Prancūziją“, supratau, kad šalies sostinei poros skyrių nepakaks – šis miestas vertas atskiro leidinio. Taigi, „Pažink Paryžių“ yra knygos „Pažink Prancūziją“ tęsinys ir neformalus kelionių vadovas, kuriame stengiuosi skaitytoją „pavedžioti“ mažiau numindytais maršrutais“, – sako knygos autorius, kuriam Paryžius jau tapo savu miestu: jame vaikštinėjant nebereikia žemėlapio, GPS navigacijos ir net metro schemos.

Anot A. Kandroto Paryžius yra kaip svogūnas ir turi daug sluoksnių.

„Nulupi tuos pirmus svogūno sluoksnius – Eifelio bokštas, Luvras, Versalis. O paskui jeigu turi specifinių hobių ir pomėgių, tai Paryžius turi kiekvienam ką parodyti. Kai apsilankai jame kelis kartus, pagyveni mėnesį ar ilgiau, tuomet galima patirti šį miestą jau kaip ne turistui. Atsiveria nauji klodai“, – apie vieną gražiausių Europos miestų pasakoja rašytojas Antanas Kandrotas.

Paryžius yra penktas pagal dydį Europos Sąjungos ir devintas pagal dydį Europos žemyno miestas. Įsikūręs Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Nuo XVII a. buvo vienas didžiausių Europos finansų, diplomatijos, prekybos, mados, gastronomijos, mokslo ir meno centrų. Visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....