Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ aplankė ir Alytaus ligoniukus

Šiandien Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninė sulaukė ypatingų svečių – „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ pirmąkart atvyko į didžiausią Dzūkijos miestą.

RN Gydytojai klounai
RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai

Gydytojai klounai – visai ne gydytojai, o profesionaliai paruošti aktoriai. Jie lanko vaikus palatose ir pasitelkdami triukus, muziką, mimikas dovanoja juoką bei šypsenas. Tuo metu patirtos geros emocijos mažina stresą, nerimą, leidžia atsipalaiduoti vaikams bei jų artimiesiems, ir, svarbiausia, padeda greičiau sveikti. Pasak prof. dr. Augustinos Jankauskienės, Vilniaus Vaikų ligoninės Santariškėse Pediatrijos centro vadovės, klouno terapija Lietuvos sveikatos apsaugos srityje – tai žingsnelis į priekį siekiant užtikrinti vaikams ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą.

„Šypsenas mažiesiems ligoniukams dovanojame jau penkerius metus ir reguliariai lankomės vaikų ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Šiais metais nusprendėme skleisti džiaugsmo misiją dar plačiau ir kiekvieną mėnesį surengti išvyką į vis kitą Lietuvos ligoninę. Alytaus ligoninėje stengsimės sužadinti vaikų ir tėvelių fantaziją, sukurti akimirkos džiaugsmą, kuris įkvėptų dažniau pasidžiaugtis paprastais, bet nuostabiais, dalykais“, – mintimis dalinasi „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ meno vadovė Justė Kulakauskaitė.

Klouno terapijos pagrindinis principas – individualus improvizuotas bendravimas su mažaisiais pacientais, kuris kas kartą būna skirtingas ir adaptuojamas situacijai. Čia susijungia klounados, improvizacijos ir muzikos įgūdžiai, kurie pastiprinami vaiko psichologijos žiniomis. Klouno personažas pasirinktas ne atsitiktinai. Vaikai į klounus žiūri ne kaip į suaugusius, o kaip į sau lygius draugus, nes tai personažas netelpantis į socialinių normų rėmus. Gydytojų klounų apsilankymas iškrauna įtampą palatoje – vaikai sutelkia dėmesį į atliekamus triukus, įsitraukia fiziškai ir/arba psichologiškai į klouno kuriamą žaidimą – taip aplink vaiką sukuriamas kitas, saugesnis pasaulis.

RN Gydytojai klounai apsilankymas
RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai

„Klounai itin gelbsti nemalonių procedūrų metu, nes nukreipia mažojo paciento dėmesį nuo skausmo židinio, vaikas labiau atsipalaiduoja ir palengvina darbą gydytojams bei seselėms. Mažųjų emocinė gerovė yra tokia pat svarbi kaip ir fizinė“, – teigia prof. dr. Augustina Jankauskienė.Kartu su gydytojais klounais į Alytų atvyks ir belgų kilmės režisierius iš Austrijos Christophe Dumalin. Christophe jau daugiau nei dešimt metų dirba gydytoju klounu Vienos vaikų ligoninėse, kuria spektaklius, skirtus vaikams su negalia, bei ruošia ir moko kitus aktorius-gydytojus klounus. Šiuo metu jis padeda lietuvių klounams tobulinti savo įgūdžius bei kartu lankosi Lietuvos vaikų ligoninėse.Nuo 2010 m. „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ pradžiugino daugiau nei 44 tūkst. vaikų.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...