Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Reabilitaciją atliekantys Ukrainos kariai džiaugiasi Lietuva

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius priėmė Ukrainos karius ir juos lydėjusį Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Druskininkų kuopos vadą Ramūną Šerpatauską. Po patirtų sužalojimų Druskininkų karių reabilitacijos centre besigydantys kariai miesto vadovui papasakojo apie patirtus išgyvenimus karinio konflikto Ukrainoje metu.

ukrainos kariain
Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius priėmė Ukrainos karius ( AMS nuotr.)

Kaip sakė Ramūnas Šerpatauskas, karių iš Ukrainos reabilitacija Druskininkuose trunka apie mėnesį laiko. Norima, kad sužeisti kariai atsigautų ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. „Šiandien globoju 3 karius. Daugiausiai esu globojęs 7 karius. Po reabilitacijos kariai grįžta į Ukrainą. Karių reabilitacija vykdoma iš Vyriausybės lėšų“, – sakė R.Šerpatauskas.

Druskininkuose reabilitaciją atliekantis karys iš Ukrainos Vadimas sako: „Man čia patinka. Lietuvoje medicinos lygis aukštesnis negu Ukrainoje, todėl čia galiu sveikti greičiau. Grįžęs į Ukrainą ketinu grįžti į savo darbą, į tą kurį dirbau iki karo, tačiau jeigu kiltų neramumai esu pasiruošęs eiti į savanorių batalioną ir tęsti tarnybą“.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...