Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Reido metu buvo tikrinamos socialinės rizikos šeimos

Alytaus miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos iniciatyva yra sukurtos Alytaus mieste prevencinio darbo su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus, grupės, kurių tikslas – lankantis socialinės rizikos šeimose, auginančiose vaikus, ne darbo metu ir savaitgaliais  nustatyti vaiko teisių pažeidimus. Nuspręsta, kad keletą kartų per mėnesį šeimas aplankys Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, Socialinių paslaugų centro darbo su socialinės rizikos šeimomis socialiniai darbuotojai ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio darbuotojai.

gausios seimos
Pirmojo reido metu aplankytos 26 socialinės rizikos šeimos, auginančios vaikus – jose auga 68 vaikai.

Į pirmąjį reidą vyko Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Virginija Vaitkevičienė, jos pavaduotoja Žaneta Abromaitienė, VšĮ Alytaus socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Laima Katukevičienė ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. tyrėjai Artūras Jermalavičius ir Marius Golekas. Pirmojo reido metu aplankytos 26 socialinės rizikos šeimos, auginančios vaikus – jose auga 68 vaikai. Daugiausia lankytasi šeimose, kuriose gyvena ikimokyklinio amžiaus vaikai. Iš 26 į dvi šeimas nepavyko įeiti, vienos iš jų, tikriausia, nebuvo namuose, nes nesigirdėjo jokių garsų, sklindančių už durų, kita šeima neįsileido, nes girdėjosi, kad kambaryje kažkas buvo. Į šią šeimą pakartotinai nuvykę kitą rytą Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai taip pat buvo neįleisti, todėl paliktas kvietimas atvykti į skyrių, išsiaiškinti priežastis ir vaikų priežiūros klausimą. Turimomis skyriaus žiniomis, šios šeimos vaikai reido metu buvo senelės šeimoje.

Kaip sakė Alytaus meisto savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Virginija Vaitkevičienė, lankantis miesto šeimose vakarinio reido metu vaiko teisių pažeidimų nepastebėta, nors visur reido dalyviai nešiojosi alkotesterį, tačiau pasitikrinti blaivumo neprireikė nė vienai motinai ar tėvui, auginantiems vaikus, nors pageidaujančių tai daryti buvo. Reido dalyviai įsitikino, kad šeimos anksti guldo vaikus miegoti, nes beveik visų šeimų atžalos lanko ikimokyklinio ir kitas ugdymo įstaigas ir turi anksti keltis. Tačiau vieno namo bendrijos pirmininkė skundėsi reido dalyviams dėl socialinės rizikos šeimoje keliamo triukšmo, todėl šeima papildomai buvo sudrausminta policijos pareigūnų. Reido metu namo, kuriame gyvena socialinės rizikos šeimos, auginančios vaikus, gyventojams pašto dėžutėse palikti skyriaus lankstinukai – juose yra skyriaus adresas ir kontaktiniai telefono numeriai, kuriais pilietiški miesto gyventojai gali pranešti apie matomus savo name arba mieste vaiko teisių pažeidimus.

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...