Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

REITINGAI. 19-koje gimnazijų per dešimt metų – nei vieno šimtuko, tarp jų ir Alytaus rajone

Jonė Kučinskaitė

Naujausi Lietuvos ir Alytaus regiono mokyklų reitingai po pandeminių metų. Kokia situacija? Kai kur – tragiška, sako „Reitingai“ žurnalistė Jonė Kučinskaitė. 

Iš Pietų Lietuvos gimnazijų aukščiausiai Alytaus A. Ramanausko – Vanago gimnazija 13-ta ir pakilo per 10 punktų nuo praėjusių metų, šv. Benedikto gimnazija panašiai kaip pernai – 24-a Lietuvoje.  

Putinai pakilo iš 184 į 108, Daugų Mirono gimnazija krito iš 92 į 109, Alytaus Jotvingiai taip pat smarkiai smuktelėjo – iš 86 į 125.

Daugiau apie mokyklas ir jų pasiekimus klausykite pokalbį su Jone Kučinskaite. 

Per dešimtmetį 19-koje gimnazijų mokiniai, laikydami brandos egzaminus, negavo nė vieno šimtuko, rodo pirmą kartą atliktas žurnalo „Reitingai“ tyrimas.Tai – daugiausia mažos šalies mokyklos. Tarp jų – Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus, Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros, Vilniaus rajono Eitminiškių, Ignalinos rajono Vidiškių, Jurbarko rajono Eržvilko, Kauno rajono Piliuonos gimnazijos. Taip pat – Panevėžio Raimundo Sargūno ir Šiaulių sporto gimnazijos.„Jeigu gimnazijoje per 10 metų neatsirado nė vieno šimtukininko, vadinasi, gali kilti pačių įvairiausių klausimų – kodėl taip yra? Ar, sakykime, vaikai, kurie galbūt iš to sudėtingesnio ekonominio, socialinio konteksto, ar tikrai tarp jų negali rastis nė vieno gabaus, motyvuoto mokinio, jeigu šalia jo yra motyvuoti mokytojai, norintys padėti“, – kalbėjo žurnalo žurnalistė Jonė Kučinskaitė.

„Iš tikrųjų, dauguma tų mokyklų dirba su tokiu mokinių skaičiumi kaip dirba korepetitoriai“

„Tos mokyklos, kuriose nėra šimtukų, apskritai ir pagal mokinių, pasiekusių pagrindinį skaičių, tiek ir pagal aukštesnįjį yra labai žemai. Jeigu gavo 98, tai atsispindi tame aukštesniajame lygyje, kuris yra nuo 86 iki 100. Tai čia irgi nėra tų mokinių“, – tęsė ji. „Tos mokyklėlės yra nedidelės, dauguma jų yra smulkios, išskyrus galbūt tuos sporto internatus. Iš tikrųjų, dauguma tų mokyklų dirba su tokiu mokinių skaičiumi kaip dirba korepetitoriai“, – pridūrė žurnalistė. 154 šalies gimnazijose – daugiau nei trečdalyje – per dešimtmetį abiturientai gavo nuo vieno iki 10 šimtukų.

„Dabar vyksta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, metami 210 mln. eurų, bet gyvenimas ne nuo vakar prasidėjo – mes matome istoriją. Matome jau 30 metų, kad metami dešimtys milijonų, šimtai milijonų mokyklų gaivinimui arba kokybės kėlimui – taip gražiausiai būna pavadinta, bet ar įvertinama, kaip sekasi“, – svarstė Jonė Kučinskaitė. Anot tyrimo autorių, dauguma pinigų, skiriamų švietimui, tiesiog „įsisavinami“, bet realių pokyčių neatneša.Jo nuomone, „gražių istorijų“ bus, tačiau „vienetai“.Atliekant tyrimą remtasi visų šalies gimnazijų abiturientų 2012-2021 metais laikytų valstybinių brandos egzaminų rezultatais.

Savivaldybių TOP penketukas, pagal švietimo rodiklius: 1.Vilnius, 2.Kaunas, 3.Palanga, 4.Birštonas, 5.Šiauliai. Menkiausi mokinių pasiekimai šiose savivaldybėse: 56. Šalčininkai 57. Šakių rajonas 58. Vilniaus rajonas 59. Kalvarijos 60. Neringa.

Kitos naujienos

„Aly­tus bas­ket­ball“ - tokiu vardu krepšinis grįžta į Alytų. Artimiausiame sezone alytiškiai va...

Elektrinis paspirtukas – jau daugelio pamėgta ekologiška transporto priemonė. Nors įvairios platformos su...

Liudas Ramanauskas laidoje „Stambiu planu“ kalbėjosi su žurnalistu Romu Sadausku. Pašnekovai apta...

Radijo stotyje FM99 svečiavosi Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras. Paš...