Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Rugsėjo 1-oji jau beldžia į duris, – kokie pasikeitimai naujais mokslo metais Alytaus mokyklose?

Rugsėjo 1-oji su naujais iššūkiais, patirtimis ir pokyčiais. Kiekvienais metais ši ypatinga diena sugrąžina į mokyklų, gimnazijų, universitetų suolus daugybę vaikų ir jaunimo, siekiančių mokslo. Šie metai – ne išimtis. Tad kokie jie bus, kokie pasikeitimai, naujovės, kalbėjome su Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskiene. Gerb. Rimvydos teigimu: „Praeitais mokslo metais rugsėjo pirmąją į švietimo įstaigas atėjo 7170 mokinių, šiais metais tikimės sulaukti 7040, – gerais trimis komplektais mokinių mažiau turėsime. Galime pasidžiaugti, kad šią vasarą pajutome poreikį  ikimokyklinio ugdymo įstaigose, būtent lopšelių grupių, tų pačių mažiausiųjų, tad tikimės, kad turėsime keliomis grupėmis daugiau lopšelinukų, nei praeitais metais.

Šį rugsėjį turėsime 13 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 17 bendrojo ugdymo mokyklų, kaip ir praeitais mokslo metais. Tačiau kai kuriose įstaigose mokinių skaičius labai sumažėjęs, tad su nerimu laukiame rugsėjo pirmosios, – ar tikrai tie visi vaikai ateis į klases, ar nepasikeitė planai, ar neišvyko kažkur per vasarą. Tad mus tikrai neramina ir dėl objektyvių priežasčių turbūt turėsime kažkokius pokyčius numatyti”.

Kviečiame pasiklausyti pokalbio.

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė „FM99” studijoje

Dar šią savaitę prie 14 Alytaus miesto švietimo įstaigų esančios pėsčiųjų perėjos bus  paženklintos specialiu akcijos „Apsaugok mane“ ženklu, o nuo rugsėjo 1 iki rugsėjo 30 d. 5 000 eurų suma   nuo nelaimingų atsitikimų kelyje bus apdrausti visi Alytaus miesto mokyklų mokiniai.

Tuo pasirūpino su Alytaus miesto savivaldybe akciją „Apsaugok mane“ rengianti didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Šiemet Alytaus miesto mokiniai sulauks dar ir AB „Lietuvos draudimas“ dovanų. Draudimo bendrovė Alytaus mokyklų 1–4 klasių mokiniams padovanos 2351 šviesą atspindinčią liemenę, kurią dėvėdami mokiniai galės saugiai keliauti po Alytų  ir  Lietuvą.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....