Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Rugsėjo -ąją į Alytaus mokyklas ateis 7001 moksleivis

Šiais metais rugsėjo 1-ąją į Alytaus mokyklas ateis 650 pirmokų, iš viso – 7001 moksleivis. Apie naujuosius mokslo metus, pasikeitimus, laukiančius mokinių ir mokytojų nuo rugsėjo, FM99 pasakojo Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

„Noriu pasidžiaugti, kad į pirmą klasę šiais mokslo metais ketina ateiti 650 mokinių ir turi būti 31 pirmoji klasė, jei lyginant su praėjusiais mokslo metais, tai buvo 28 klasės ir 592 pirmokai (…) antras labai džiugus skaičius – apskritai didėja mokinių skaičius. Jei praėjusius mokslo metus pradėjome su 300 klasių komplektų ir 6740 mokinių, tai šiuos mokslo metus pradeda su 305 klasių komlektais ir įstaigų yra deklaruota, kad jos turėtų turėti 7001 mokinį, džiugu, kad šis skaičius auga trečius metus iš eilės.“ – kalbėjo pašnekovas. Į šį skaičių patenka ir Alytus rajono moskeliviai, lankantys miesto mokyklas, jų kasmet svyruoja nuo 1200 iki 1400 mokinių.

Nuo rugsėjo bus vykdomos trys atnaujintos švietimo programos, kurios, pasak pašnekovo, didelių sunkumų mokytojams nesukels.

„Atnaujintosios bendrosios programos nėra kažkokie betoniniai stulpai, kurių mokytojai turėtų labai griežtai laikytis ar panašiai, tai yra kelrodis, orientyras, krypties parodymas, labai reikia pasitikėti mokytojais ir leisti jiems adaptuoti šias programas kiekvienai konkrečiai vietai ir mokomajam dalykui. Be jokios abejonės tai turės didelę įtaką mūsų vaikų pasiekimams ir mokymuisi.“ – kalbėjo V.Valūnas.

Daugiau apie pokyčius, kurie ateis kartu su naujais mokslo metais klausykite FM99 pokalbyje su Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėju Vytuoliu Valūnu.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...