Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Rumbonių vienuolyną pasiekė beveik 6000 € parama

Rumbonių baznycia
Rumbonių Švč. Trejybės bažnyčia

Baigėsi UAB „Lankava“ organizuota paramos akcija „Gerumo žvaigždė – 2014“. Jau aštuntąją „Gerumo žvaigždę“ UAB „Lankava“ kvietė įžiebti Rumbonių Švč. Trejybės parapijos Vargdienių seserų vienuolyne, kuriame yra įkurti senelių globos namai bei globojami likimo nuskriausti vaikai.

Rumbonių vienuolyne tiek socialinę, tiek dvasinę pagalbą šiuo metu aštuonioms garbaus amžiaus senolėms bei trylikai globojamų vaikų teikia vienuolės seserys Ramutė Račkauskaitė, Elvyra – Birutė Rupeikaitė, Vita Kazilionytė, Sonata Marčiulionytė bei Danutė Saboniūtė. Joms gelbsti geros valios žmonės, turintys savo šeimas, savo rūpesčius, bet kiekvieną dieną neatsisakantys padėti sunkioje vienuolyno buityje.

Nors buities vargų netrūksta, čia svarbiausia dėmesys kiekvienam to stingančiam, noro suteikti jaukius ir šiltus namus, į kuriuos visuomet gera sugrįžti. Vienuolė Danutė pasakojo, jog senelių namų pradžia buvo sunki, vėliau nejučiomis atsirado ir globojamų vaikų, tačiau visiems ir duonos kąsnio netrūko, ir dėmesio. Vienuoles globoja monsinjoras Leonas Jakimavičius, gerų žmonių dėmesio irgi niekada nestinga.

Akcijos rėmėjų ir gerų žmonių dėka Rumbonių vienuolyną pasiekė 20 tūkst.litų (5796 eurų) parama – už juos ne tik bus pagerinta čia gyvenančiųjų buitis, bet ir užteks studentų krepšeliui sudėti ar už mokslus sumokėti. Įteikdamas akcijos „Gerumo žvaigždė“ čekį UAB „Lankava“ direktorius Mantas Karalius vylėsi, jog surinkti pinigėliai palengvins ir kasdienybę, galbūt bus remontuojami namai. Pastarąjį kartą šių žmonių gyvenamoji vieta remontuota prieš dešimtmetį, tiesa, ir tai buvo išorės pamatų remontas – mat namas statytas drauge su senąją medine bažnyčia ir varpine – dar 1750-ais metais. Senelių namai renovuoti visai neseniai – jų išorės ir vidaus remontu pasirūpino gerumo nestokojantys trys Alytaus klubai, todėl šiandien galima džiaugtis, jos senelių globos namams pratęsta veiklos licenzija.

Įteikus surinktą paramą vienuolės kuklinosi, sakėsi esančios skolingos. Visgi už jų gerus darbus joms atlygins Aukščiausiasis, o mes džiaugiamės, galėdami prisidėti prie geresnio globojamų vaikų bei senelių gyvenimo kūrimo.

„Lankavos“ inf.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...