Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Rusija toliau puolanti Ukrainą, bus atjungta nuo SWIFT?

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Rusija šeštadienį įsakė savo pajėgoms suintensyvinti puolimą Ukrainoje „visomis kryptimis“.Tuo metu Ukrainos sostinėje Kijeve iki pirmadienio buvo įvesta nenutrūkstama komendanto valanda ir pranešta apie 198 civilių gyventojų žūtį visoje šalyje nuo invazijos pradžios. Kijevo gyventojai aidint sprogimams skubėjo į slėptuves. Ukrainos kariškiai šeštadienį ryte sakė atrėmę puolimą prieš sostinę, bet nurodė, kad tenka kautis su „diversantų grupėmis“, prasiskverbusiomis į miestą. Maskva pranešė apšaudžiusi karinius taikinius sparnuotosiomis raketomis ir vėliau šeštadienį pažadėjo „išplėsti puolimą visomis kryptimis“, apkaltinusi Ukrainą, kad ši „atmetė“ derybas. Tačiau trečią invazijos dieną ryžtingai nusiteikęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo, kad jo šalis niekada nepasiduos Kremliui.

Vokietija šeštadienį nutarė pasiųsti 400 prieštankinių raketų Ukrainai, kovojančiai su Rusijos karine invazija, pranešė vienas šaltinis vyriausybėje. Šis žingsnis rodo, kad Berlynas atsisako ilgalaikės politikos netiekti ginkluotės konfliktų zonoms.

Kremliui tęsiant karinius veiksmus Ukrainoje, Lietuvos Vyriausybė šeštadienį nusprendė uždaryti šalies oro erdvę Rusijos lėktuvams.Kaip posėdyje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis, Rusijos vežėjams oro erdvė yra uždaroma nuo vidurnakčio, numatant „tam tikras išimtis“.

Rusija toliau bombarduoja Ukrainos miestus. Nepatvirtintais duomenimis Melitopolis, 150 tūkstančių gyventojų turintis miestas gali būti pirmasis perimtas rusų, Kijevas atsilaikė antrą karo naktį, per puolimą buvo sužeisti 35 žmonės, įskaitant du vaikus, sako Kijevo meras Vitali Klitschko. Pranešama, kad Rusijos kariuomenė yra 30 kilometrų nuo Kijevo.

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis.

Galiausiai, regis, pavyko susitarti dėl Rusijos atjungimo nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT sistemos – premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog griežtų prieštarautojų nebeliko, nors kada bus priimtas sprendimas neaišku. Europos Komisija aiškinasi tokio sprendimo galimybes. Atsiejus Rusiją nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, dauguma finansinių operacijų su šia šalimi taptų neįmanomos.

Kijevas

ki šiol mažiausiai 198 ukrainiečiai žuvo, tarp jų trys vaikai, 1115 žmonių sužeista, tarp jų 33 vaikai, prie vakarinės sienos su Lenkija driekiasi 30 km eilės bandančių išvykti žmonių, nuo invazijos pradžios į Lenkiją atvyko per 100 000 ukrainiečių, praneša Lenkijos Vidaus reikalų viceministras Pawel Szefernaker.

Ukrainos Vidaus reikalų ministro patarėjas Anton Herashchenko, teigia, kad buvo pataikyta į mažiausiai 40 civilinės infrastruktūros taikinių.

Penktadienį Vladimiras Putinas televizijoje kreipėsi į Ukrainos karines pajėgas, ragindamas palikti savo nacistinius lyderius ir tartis su juo. Į tai Ukrainos karinės pajėgos išplatino savo kreipimąsi į Rusijos oligarchus, kviesdami mesti „išprotėjusį senį“, kuris juos varo į bankrotą ir susitarti, nes Rusijos oligarchų turtas jau sumažėjo 24 milijardais dolerių.

Prancūzija praneša teiksianti Ukrainai gynybinę karinę įrangą, Čekijos vyriausybė pranešė siunčianti ginklus ir amuniciją Ukrainai, vakar krovinių konvojus pajudėjo ir iš Lenkijos.

Tuo metu penktadienį Jungtinėse Tautose Rusija vetavo Saugumo Tarybos rezoliucijos projektą, smerkiantį jos invaziją. Kinija, ką Vakarų šalys laiko Rusijos izoliacijos įrodymu. Susilaikė ir  Jungtiniai Arabų Emyratai bei Indija, likusieji 11 narių balsavo už.

Baltieji rūmai paprašė Kongreso 6,4 milijardo dolerių Ukrainaii, Bidenas nurodė JAV valstybės departamentui skirti 350 milijonų dolerių karinę pagalbą. 

Ukraina praneša, kad žuvo daugiau nei 1000 Rusijos karių. Rusija neskelbia aukų skaičiaus, tačiau Raudonasis Kryžius kviečia Rusiją pasiimti žuvusius savo karius. 

Sankcijas Vladimirui Putinui ir jo užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui įvedė JAV, Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija bei Kanada.

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...