Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Rusijos agresija prieš Ukrainą kaip niekada sustiprino ES ir JAV partnerystę

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Sausio 30 d. – vasario 1 d. Ukrainoje lankysis Europos Parlamento delegacija. Vizito tikslas – įvertinti didėjančią įtampą regione. Europos Parlamento (EP) delegacijoje ir Lietuvos atstovas – Petras Auštrevičius. 

„Šis vizitas yra maža dalis diplomatinių pastangų deeskaluoti situaciją ir išvengti tragiškų galimo karo Ukrainoje pasekmių. Mums linijos aiškios – Ukrainos teritorinis vientisumas nediskutuojamas. Rusijos bandymai atkurti Europą sklandantis linijas pažeidžia principus, ant kurių pastatytas Europos saugumas“, –  spaudos konferencijoje prieš vizitą kalbėjo vienas iš delegacijos vadovų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas David McAllister (Europos liaudies partija, Vokietija).

David McAllister

„Rusijos agresija prieš Ukrainą kaip niekada sustiprino ES ir JAV partnerystę“. – pridūrė antroji delegacijos vadovė Saugumo ir gynybos pakomitečio pirmininkė Nathalie Loiseau (Atnaujinkime Europą, Prancūzija).

Europarlamentarai teigė, kad jų vizitas skirtas ne tik parodyti solidarumą su Ukrainai ir ukrainiečiais, bet ir paneigti melagienas apie susiskaldžiusią Europą bei parodyti vieningą poziciją Ukrainos atžvilgiu.

„Kaip ES mes norime garantuoti Europos saugumą per diplomatiją, dialogą ir tarptautinę teisę. Tai apima nepriklausomybe ir teritorinį vientisumą visų šalių. ES išlieka atvira rimtam dialogui su Maskva dėl saugumo dalykų, bet mes liksime tvirti dėl savo principų“. – sakė David McAllister.

Nathalie Loiseau

Tuo metu, kai EP delegacija viešės Ukrainoje, Maskvoje lankysis Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas. Anot EP atstovų, pokalbiai gerai, svarbiausia, kokia žinutė juose skleidžiama…

„Reikia prisiminti, kad net labiausiai įtemptais šaltojo karo momentais pokalbiai vykdavo, klausimas yra – kokia žinutė perteikiama. ir mums reikia skleisti vieningą žinią“, – kalbėjo Nathalie Loiseau.

Parama Ukrainai nėra tik simbolinis palaikymas ar kalbos, sakė David McAllister, ES finansinė parama sudaro milijardus: „Nuo 2014 ES ir ES finansinės institucijos skyrė per 17 milijardų eurų paramos ir paskolų šaliai, vakar Europos Komisija pasiūlė naują 1,2 mlrd. eurų finansinį paketą paramos Ukrainai, kuris padės šio konflikto metu atlaikyti finansinius iššūkius ir stiprinti valstybę.“

Klausykite daugiau!

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...