Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Rusijos branduolinis ginklas – Baltarusijoje. EP iš pirmų lūpų

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainiečių okupuotų teritorijų kovotojus, atvykstančius į Lietuvą, pokalbis su Europos Parlamento frakcijos „Atnaujinkime Europą“ nariu Petru Auštrevičiumi. 

Rusijos branduolinis ginklas – Baltarusijoje

Taktinio branduolinio ginklo dislokavimas Baltarusijoje – dar vienas būdas gąsdinti mus ir demonstruoti jėgą mūsų kaimynystėje, sako Europos Parlamento frakcijos „Atnaujinkime Europą“ narys Petras Auštrevičius. 

„Rusijos Federacija jau karinėmis priemonėmis baigia pakankamai trumpą Baltarusijos nepriklausomybės istorija“, – neabejoja P.Auštrevičius. Užpildžius ginklais Baltarusiją, tuos ginklus reikės ir kontroliuoti, primena europarlamentaras. 

Baltarusija apmoka Rusijos kariuomenės esančios jos teritorijoje sąskaitas, tikėtina, ir branduolinio ginklo sąskaitos bus Baltarusijos reikalas. 

„Man atrodo, kad tos raketos gali būti laikomos netoli Lenkijos ir Lietuvos“, – spėja pašnekovas. 

„Geltonasis kaspinas“ atvyksta į Vilnių

P.Autrevičiaus kvietimu Vilniuje kovo 30-31 dienomis viešės Ukrainos pilietinio pasipriešinimo judėjimo „Geltonasis kaspinas“ (Yellow Ribbon Movement) lyderiai. „Geltonasis kaspinas“ vienija tūkstančius taikiais būdais rusų agresijai besipriešinančių ukrainiečių įvairiuose Ukrainos miestuose ir regionuose, įskaitant Chersoną, Donecką ir Luhanską, Krymą.

2022 m. gruodį „Geltonojo kaspino“ atstovai buvo vieni iš ukrainiečių, atsiėmusių prestižinį Europos Parlamento žmogaus teisių apdovanojimą – Sacharovo premiją, skirtą Ukrainos žmonėms.

„Geltonojo kaspino“ aktyvistai padėjo sutelkti visuomenę net tuose okupantų siaubtuose miestuose ir miesteliuose, kur tai buvo ypač rizikinga padaryti dėl tiesioginės grėsmės žmonių gyvybėms“, – sako europarlamentaras.

Ukrainiečių judėjimo atstovai kovo 30-31 d. dalyvaus įvairiuose renginiuose ir susitikimuose. Kovo 31 d. Seimo rūmų Konstitucijos salėje dalyvaus diskusijoje, kviesdami prisidėti prie akcijos „Tapk pilietinio pasipriešinimo dalimi“.

„Geltonojo kaspino“ atstovai Yaroslav Bozhko ir Daria Novak Seimo rūmų Konstitucijos salėje skaitys pranešimą „Pilietinio pasipriešinimo būdai ir reikšmė kovoje su agresoriumi: pamokos iš Ukrainos“, o taip pat susitiks su visuomenininkais, padedančiais Ukrainai Lietuvoje. Prieš renginį Seime kiekvienas diskusijos dalyvis bus kviečiamas ant specialaus stendo nupiešti pasipriešinimo rusijos karinei agresijai simbolį – geltonąjį kaspiną.

Renginio programą rasite prisegtuke, norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/ECzfmtn9XrVRzJbX7

Diskusijos Seime organizatoriai: LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija „Atnaujinkime Europą“/Renew Europe

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...