Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Rytoj internete įvyks įspūdingo latvių muzikos žvaigždžių „BrainStorm“ koncertinio filmo premjera

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

„Ta akimirka pagaliau atėjo!“ savo gerbėjams paskelbė grupė. Jau rytoj pirmieji iš Baltijos šalių tarptautinę sceną užkariavę latvių muzikos herojai „BrainStorm“ žiūrovams pristatys naują, dvejus metus kurtą albumą neįprastu koncertinio filmo formatu „Gads bez kalendāra“ (liet. „Metai be kalendoriaus“, angl.  „Lonesome Moon“). Jį grupė kviečia stebėti spalio 21 d. nuo 20 val. interneto svetainėje www.brainstormfeels.com.

„Metai be kalendoriaus“ – panašu, kad šį laiką pavyko taikliai apibrėžti. Iki šiol mano kalendoriuje buvo sunku rasti tuščią dėžutę, bet 2020-ieji buvo visiškai tušti. Ir tada šioje tuštumoje pradėjo skambėti dainos.“ (Renaras Kauperis, „BrainStorm“)

„Tai bus dviguba „BrainStorm“ premjera“. Pirmoji naujo formato, antroji – mūsų pirmą kartą šokančių. Įkalbėti visą grupę šokti buvo didelis iššūkis. O po to aš turėjau sumontuoti vaizdo įrašą taip, kad išliktų kiekvienas šios fantastiškos atmosferos lašas. Tačiau viskas pavyko nuostabiai!“ – džiaugėsi grupės būgnininkas, bei koncertinio filmo režisierius Kasparas Roga.

Šio koncertinio įrašo darbai truko kelis mėnesius specialiai tam įrengtoje studijoje, kurioje dainos taip pat buvo įrašinėjamos gyvai. „BrainStorm“ paruošė tikrą virtualų muzikos šou su puošniomis dekoracijomis, gyvam koncertui prilygstančiomis vaizdo projekcijomis, profesionaliais šokėjais, akrobatais, neoniniu grimu, netgi gyvu žirgu.

Scenografijos dizaineris bei koncertinio vaizdo įrašo režisierius Kasparas Roga jau anksčiau yra kūręs daugelį grupės vaizdo klipų, tokių kaip „Feels“, „Veter“, „Wonderful Day“, „Thunder Without Rain“, o taip pat nemažai dokumentikos.

„Per metus prikaupėme tiek daug energijos, kuria norime pasidalinti, tad kviečiame praleisti vakarą kartu,“ – emocijomis dalinosi grupės narys.

Kviestiniais pasirodymo svečiais tapo gerai žinomas rusų aktorius Alexanderis Petrovas, sukūręs tekstą dainai „Moya Luna“, bei daug kitų latvijos žvaidždžių: reperis ansis, folk-pop grupė „Tautumeitas“ bei „BrainStorm“ draugai Dons ir Intars Busulis.

Programoje bus galima išgirsti gerai žinomus singlus iš būsimo albumo „Feels“, „Karuselji“ ir „Moya Luna“ bei visiškai naujus kūrinius latvių kalba.

Koncertinis filmas „Gads bez kalendāra“ ieško naujų žanrų, peržengia tradicinių formų ribas. Ji žiūrovai galės stebėti iš daugybės šalių ir miestų. Tai yra puikus eksperimentas bei žingsnis į priekį. Naujausią „BrainStorm“ albumą prodiusavo švedas Povelsas Olsonsas, su kuriuo grupė bendradarbiauja jau kelerius metus, tačiau šį kartą prie dainų kūrimo taip pat prisidėjo žymūs latvių kūrėjai Jānis Šipkēvics ir Ingus Bērziņš.

Bilietus į video koncertą platina eKase.lv. Juos galima įsigyti pagal skirtingas kategorijas: internetinė transliacija su virtualiu susitikimu su grupės nariais, su vinilu pasirašytu „BrainStorm“ narių, su singlo „Feels“ raktų pakabukų rinkiniu arba tiesiog transliacija.

Dar šių metų gegužę „BrainStorm“ išleido pirmąją biografinės novelės žanro knygą „Meklēt vienam otru” (liet. „Ieškokite vienas kito“), o dabar yra pasiruošusi pradėti viską nuo pradžių. Jau lapkritį grupė vyks į naujo albumo „Gads bez kalendāra“ koncertinį turą Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir Rusijoje.

Papildomos nuorodos:

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...