Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Š alies vadovė sveikina Lietuvą perėmus Europos Sąjungos vairą

Š iandien Lietuva pirmąkart pusmečiui stoja prie Europos Sąjungos vairo – pradeda pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina Lietuvos žmones pelnius tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą ir linki susitelkimo ir kantrybės atliekant šią atsakingą pareigą.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje – visų ES šalių žmonės labai svarbūs klausimai. Bendrų pastangų reikės dėl spartesnio daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimo, jaunimo nedarbo mažinimo, energetinių salų panaikinimo, saugesnės kaimynystės užsitikrinimo.

Pirmininkavimas, pasak Prezidentės, Lietuvai taip pat suteikia unikalią galimybę atskleisti Europai tai, kuo galime didžiuotis – mūsų žmonių gebėjimus, mūsų šalies grožį ir pasiekimus. Š alies vadovė kviečia Lietuvos žmones būti svetingais ir dėmesingais, kad mūsų svečiai apie Lietuvą išsivežtų kuo geriausius įspūdžius.

Pirmininkavimo startui skirti ir keturi Prezidentės darbo vizitai Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Siekdama užtikrinti sklandžią pirmininkavimo pradžią ir spartesnį sprendimų priėmimą, liepos 1-3 dienomis šalies vadovė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir svarbiausius darbus pristatys europinėms institucijoms, ES šalių vadovams ir žiniasklaidai.

——–

kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...