Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Š.Klėgeris: Užsikrėčiau nebūtinai ligoninėje

Pandeminė situacija Alytuje, kaip ir visoje Lietuvoje gerėja, užsikrėtusiųjų skaičius mažėja, o pasveikusių alytiškių vis daugiau. Šiuo metu Alytuje serga 724 žmonės arba 406 šimtui tūkstančių gyventojų.

Pokalbis su Šarūnu Klėgeriu
Savanoris Šarūnas Klėgeris

Ligoninėje “kovidiniame” skyriuje jau tik 40 lovų vietoje buvusio šimto ir net šios ne visos užimtos. Tačiau dar prieš porą savaičių, Alytaus gydymo įstaigoje buvo labai karšta. Savo akimis tai matė ir Šarūnas Klėgeris, kuris savanoriavo Alytaus S. Kudirkos ligoninėje. 

Šią patirtį aktyvus alytiškis ir tarybos narys vadina labai naudinga, anot jo, savanoriaudamas ligoninėje ne tik daug duodi, bet ir daug gauni. Savanorių darbas ligoninėje apima daug dalykų, pasakoja Šarūnas, nuo ligonių pamaitinimo iki dalyvavimo jau išėjusio žmogaus apeigose. Anot jo, šios patirtys stipriai praplečia akiratį ir padeda pajusti vidinę ramybę. Tiesa, jo savanorystė baigėsi, nes ir pats užsikrėtė COVID-19. Tiesa, alytiškis nemano, kad užsikrėtė būtinai ligoninėje. 

,,Vėlgi klausimas, ar aš užsikrėčiau ligoninėje, tai galėjau padaryti bet kur kitur, turbūt, laiptinėje ar kur kitur. Sunku pasakyti, kur viruso dar nėra.” – sako Š.Klėgeris.

Kaip sako jau buvęs savanoris, ligoninėje pagalbos reikia nuolat, o savanorių darbas dažnai keičiasi: ,,Kai priėmimo skyriuje ramiau, tada mes einame į vidaus skyrių.” 

Šarūnas gavęs teigiamą testo rezultatą koronaviruso simptomus jau jaučia ir iš savo pojūčių gali pasakyti, kad tai tikrai nėra įprasti gripo simptomai: ,, Labai keisti temperatūros šokinėjimai, keistas raumenų maudimas“.

Šarūnas Klėgeris sako, kad savanorystės sistema ligoninėje turėtų egzistuoti ne tik tada, kai įvyksta pandemija, ji turėtų būti visada, kad žmonės būtų pasiruošę ir viskas vyktų lengviau.  Jis džiaugiasi, kad šiuo metu savanorių yra daug. 

Š. Klėgeris nusprendė nepasinaudoti jam siūlomais skiepais, dėl savo kaip politiko karjeros: ,,Mes su vicemere susilaikėme nuo tų skiepų, grynai iš dėl politinių, galbūt, oponentų, kad nebūtų spekuliuojama su tuo.”

Skiepų neigėjams alytiškis siūlo patiems nueiti į ligoninę, pasavanoriauti, kad iš tikrųjų suprasti, kas yra COVID, ir tada rašyti žinutes socialiniuose tinkluose.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą ir klausykite Jums patogiu laiku!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Multimedijų projektas „Pandeminis Alytus“ rengiamas bendradarbiaujant su Internews ir BCME

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...