Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto planuojama įrengti pandusą

Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto Pirmojo Alytaus pusėje planuojama įrengti pandusą, kuris atitiktų pėsčiųjų, dviratininkų ir neįgaliųjų poreikius. Šiuo metu yra parengtos dvi planuojamo panduso vizualizacijos, todėl kviečiame gyventojus susipažinti su jomis ir teikti savo pasiūlymus bei pastabas.

Šiuo metu įgyvendinamas Alytaus piliakalnio ir jo prieigų pritaikymo rekreacijai projektas, kurį sudaro aplinkos sutvarkymo, privažiavimo kelio, poilsio aikštelių, dviračių, pėsčiųjų takų, apšvietimo iki Studentų skvero įrengimo darbai. Projekto dalis – įgyvendinti sprendimą, kaip patogiausiai gyventojai galėtų pasiekti tiltą Pirmojo Alytaus pusėje. Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto Mykolo Rinkevičiaus, projektuotojai Alytaus miesto savivaldybei yra pateikę du planuojamo pėsčiųjų ir dviratininkų panduso variantus.

baltosiosrozes tiltas
Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto planuojama įrengti pandusą (AMS nuotr.)

„Šiuo metu svarstomi du naujausi pasiūlymai bei jų įrengimo galimybės. Techniniame projekte buvo suplanuotas funikulierius, vėliau buvo svarstoma ir vertikalaus lifto galimybė, tačiau atsižvelgus į gyventojų pastebėjimus, šlaito būklę ir siekiant kuo racionaliau naudoti miesto lėšas pastarųjų variantų atsisakyta“, – sakė M. Rinkevičius.

Savo pasiūlymus jau pateikė Alytaus miesto neįgaliųjų atstovai. Pasak Alytaus neįgaliųjų reikalų komisijos narės Kristinos Dūdonytės, neįgaliesiems priimtinesnis mažiau stataus panduso variantas, taip pat vietomis reikėtų įrengti turėklus, poilsio saleles. „Labai džiugu, kad klausiate ir mūsų nuomonės. Jau spėjome su kolegomis šį klausimą aptarti. Daug vingių gali varginti, tačiau status takas taip pat gali būti sunkiai įveikiamas judantiems neįgaliojo vežimėliu. Todėl, mūsų nuomone, reikėtų vietomis įrengti turėklus, o ties posūkiais – poilsio zonas su suoliukais“, – sakė K. Dūdonytė. Jos teigimu, neįgaliesiems taip pat būtų patogiau banguoti vingiai: „Tai suteiktų daugiau natūralumo ir padėtų sumažinti šlaito statumą.“

Artimiausiu metu Alytaus piliakalnio ir jo prieigų pritaikymo rekreacijai projekto rengėjai planuoja kreiptis į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) civilinės inžinerijos mokslo centrą – Geotechnikos katedrą, kad jos specialistai įvertintų šlaito stabilumą ir planuojamo tako įrengimo galimybes. Įvertinus ir apsvarsčius visus specialistų, projektuotojų ir gyventojų pasiūlymus bei sulaukus atsakymo iš Geotechnikos katedros, bus parengtas galutinis tako į Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą variantas.

Alytaus miesto savivaldybė kviečia teikti savo pasiūlymus el. paštu [email protected]

Kitos naujienos

Velykos – puikus met...

Brangūs mažieji ir jaunieji bičiuliai, sveikiname su Šv. Velykomis!!! Apkabinam ir džiaugiamės su...

Šiandien, kovo 29-ąją, Rotušės aikštėje vyks Lietuvos įstojimo į NATO 20-ųjų metinių minėjimas ir Didžios...

Velykos jau čia pat: pasidalinkite savo namų puošybos idėjomis! Velykos – tai ne tik pavasario at...