Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Šiandien skiepai pasiekė Alytaus ligoninę ir pirmieji medikai vakcinuojami

Šiandien į Alytaus ligoninę atvyko pirmosios vakcinų dozės, tai FM99 patvirtino ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrij Kačiurin.

Skiepai pasiekė Alytaus ligoninę

Kaip sakė D.Kačiurin, 9 valandą iš Santaros klinikų atvyko ekipažas su 200 vakcinų dozių. Kartu su skiepais atvyko dvi slaugytojos, logistikos secialistas, kiti reikalingi darbuotojai, kurie apmokys Alytaus ligoninės personalą kaip naudoti būtent šiuos skiepus ir pirmieji 200 darbuotojų gaus vakciną jau šiandien.

Pirmieji skiepus gaus darbuotojai, kurie tiesiogiai kontaktuoja su Covid sergančiais pacientais – tiek “kovidiniuose” skyriuose, tiek reanimacijoje. Pakartotinai skiepyti reiks 20 dieną.

Patikinimo, kad nuolat ligoninę pasieks vis naujos vakcinų dozės visgi nėra, sako D.Kačiurin. “Laukiam, kaip ir Santaros klinikos, taip ir mes, kalbama apie sausio vidurį,” – pasakoja ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

Tie ligoninės darbuotojai, kurie jau persirgo koronavirusu, buvo patikrinti ar turi pakankamą antikūnių kiekį, tačiau didelė dalis pakankamai imuniteto neturi, tad skiepijami bus visi užsiregistravę darbuotojai, nepriklausomai nuo to, ar jie jau sirgo, ar ne.

Šiandienos susirgimų skaičius Lietuvoje vėl pasiekė beveik keturis tūkstančius, tad skiepai, anot gydytojo, vienintelis išsigelbėjimas.

“Man tai prašosi tokia mintis, kad tai prieškalėdinio apsipirkimo rezultatas,” – sako D.Kačiurin.

Paklaustas, ar yra gydytojų, kurie atsisakytų skiepytis, jis sako, jog yra tokių, kurie tikri dėl susiformavusio imuniteto persirgus, tad skiepytis planuoja vėliau, tačiau nusiteikusių prieš skiepus nėra.

“Antivakserių” tarp medikų nėra, juokiasi gydytojas: “Jeigu nemato, tai girdi iš savo kolegų, koks yra darbo sunkumas ir kokie, deja, ne visada džiuginantys rezultatai. O reanimacijos skyriuje daugiausiai mes matom liūdnus vaizdus.”

Šiandien ryte Alytaus ligoninėje buvo 75 pacientai, laisvos 25 lovos, reanimacijoje iš 9 lovų užimtos septynios.

Kitos naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) patirtis, kuriant ir plėtojant regioninę atliekų tvar...

Kas yra dzūkas, kuo ypatinga Dzūkija, kas lėmė čia įsikūrusių žmonių gyvenimo būdą, f...

Gegužės 20-21 dienomis startuoja Drive-in seansai Alytuje, Alytaus dainų slėnio aikštelėje. 

Pradedant Ulonų – Santaikos gatvės  ketvirtojo etapo rekonstrukcijos darbus, Alytaus miesto savi...