Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Santuokų Alytaus mieste daugėjo, kalėjime taip pat!

Alytaus m. Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Rūta Briliauskienė džiaugiasi, kad nuo 2020-ųjų pandeminių metų santuokų Alytaus mieste padaugėjo.

Po pandeminių metų santuokų daugėjo

Šiais metais registruota 171 santuoka, įskaičiuojant ir bažnytines, ir santuokas kalėjime, kurių buvo per dešimtį.

Bažnytinių santuokų mažėja, sako Rūta. Anksčiau jų buvo labai daug, tačiau bažnytinėms santuokoms sugriežtinus tvarkas – jaunavedžaims reikia praeiti mokymus, turėti Sutvirtinimo sakramentą – jų smarkiai sumažėjo, dauguma porų pasitenkina civiline sąjunga.

Pernai bažnytinių santuokų buvo 54, 2020-aisiais 48, 2021 – 32, šiai metais galutinių skaičių dar nėra, bet jų tikrai nedaug, sako Rūta Briliauskienė.

Santuokos vykti gali bet kur

Tuoktis galima ne tik savivaldybės salėje, bet ir kitose vietose. Tiesa, jie norisi, kad tuoktų Rūta, reikia rinktis vietą, esančią Alytaus m. savivaldybės teritorijoje, jei, pavyzdžiui, sodyba yra už teritorijos ribų, teks rinktis kitos savivaldybės paslaugas.

Visgi neįprastos vietos nėra labai populiarios – iš viso yra vykę 3 santuokos prie piliakalnio, viena – „Sename name“, dar viena naujoje vietoje – Baltajame kupole. Rūta mena santuoką ir Miesto sode prie Nurimusio varpo skultpūros, pasitaiko jų ir privačiose teritorijose.

Santuokos vyko ir sinagogoje

Šiais metais viena santuoka vyko ir Alytaus sinagogoje. Buvo labai graži ceremonija ir paroda, atrodė, kad skirta jaunavedžiams, prisimena CM skyriaus vedėja. Beje, čia tuokėsi vieno savivaldybės skyriaus vedėja. 

Vietą renkantis jaunavedžiams, tenka susimokėti papildomą mokestį ir santuoka gali vykti pagal pageidavimus.

Rūta Briliauskienė, CM skyriuje dirbanti per dvidešimt metų, sako nebesuskaičiuoja sutuoktų porų, visų ir nebeatsimena, įstringa tik pačios ypatingiausios.

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...