Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Šarūnas Klėgeris: „Baimės nėra, bet svarbiausia saugumas. Nepalo jau neaplankysime”

Š. Klėgeris  kelionėje
Š. Klėgeris kelionėje

Naujas galingas požeminis smūgis supurtė Indiją ir Nepalą sekmadienį, sudrebindamas pastatus Delyje ir sukeldamas sniego lavinas Himalajuose. pakartotinio smūgio galingumas buvo 6,7 balo – mažesnis negu 7,9 balo žemės drebėjimas, kuris šeštadienį nusinešė daugiau kaip 2 200, žmonių gyvybių. Kinijos valstybinė žiniasklaida nurodė, kad jos valdomame Tibete žuvo 17 žmonių. Dar apie keturis žuvusiuosius buvo pranešta Bangladeše.

Centrinėje Tibeto dalyje šiuo metu vieši  alytiškis Šarūnas Klėgeris. Paklaustas apie kelionės nuotaiką sakė:„Nepalo jau neaplankysime. Baimės nėra, bet svarbiausia saugumas”. Keliaujančiųjų saugumu rūpinasi vietos ir iš Lietuvos grupę lydintys gidai. Jie keičia maršrutus ir svarbiausia, jog niekas tam neprieštarauja, kalbėjo pašnekovas. Klausykite:

Geologijos tarnyba pažymėjo, kad smūgio epicentras buvo į šiaurės rytus nuo Katmandu prie sienos su Kinija ir kad jo gylis siekė 10 km.
Nepale šeštadienį įvykęs žemės drebėjimas sukėlė sniego nuošliaužą Everesto kalne, kuri užgriuvo dalį bazinės stovyklos. Po nuošliauža rasti 17 žmonių kūnai, o 61 alpinistas buvo sužalotas. Tarp žuvusiųjų yra ir „Google” vykdomasis direktorius Danas Fredinburgas.

Šeštadienį sniego griūtis užgriuvo, kai alpinistai rinkosi kopti į kalną prie pagrindinio maršruto. Tai daugiausiai aukų nusinešusi tragedija aukščiausiame pasaulio kalne. Nepalo turizmo ministerija pranešė, kad nelaimės metu bazinėje stovykloje buvo ar į kalną kopė bent 1 000 alpinistų, 400 jų užsieniečiai.

sekmadienio rytą sužeistieji buvo evakuojami sraigtasparniais. Tačiau įvyko pakartotinis 6,7 balo stiprumo žemės drebėjimas. Jo epicentras buvo arčiau Everesto, kur vis dar ieškoma dingusių, manoma, sniego užverstų, žmonių. Sekmadienį įvykęs žemės drebėjimas sukėlė naujas sniego nuošliaužas. Labiausiai pažeidžiama – bazinė stovykla, esanti Nepalo pusėje ir apsupta Himalajų aukštikalnių.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kol kas neturi informacijos apie mūsų šalies piliečius, šeštadienį nukentėjusius per stiprų žemės drebėjimą Nepale. Užsienio reikalų ministerijai oficialiai žinoma apie 25 ten esančius Lietuvos piliečius. Nė vienas jų per žemės drebėjimą nenukentėjo.
Žemės drebėjimo nuniokotame Nepale yra 41 Latvijos pilietis, Latvijos užsienio reikalų ministerija su 37 savo piliečiais, dar su keturiais piliečiais susisiekti nepavyko.
Naujausiais duomenimis, sužeistųjų skaičius pasiekė 4 629 žmones.

Kitos naujienos

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...