Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Saugaus eismo komisijoje: ištaisyta klaida Sudvajų gatvėje, saugesnės perėjos Likiškėlių gatvėje bei skulptūra žiede

 

Saugaus eismo komisijoje:  ištaisyta klaida Sudvajų gatvėje, saugesnės perėjos Likiškėlių gatvėje bei skulptūra žiede, – apie tai kalbėta vykusiame Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Alytuje Vilties, Naujosios ir Jurgiškių gatvių  žiedinės sankryžos centre planuojama atsiras skulptūra, kurią miestui ketina padovanoti viena įmonė. Saugaus eismo komisijoje pritarta skulptūros atsiradimui, tačiau pabrėžta, jog ji neturi užstoti  ar trukdyti eismui. Todėl įmonė turės pateikti informaciją apie tai, kokia planuojama skulptūra

Į saugaus eismo komisiją kreipėsi gyventojai dėl ženklų atsiradimo arba nuėmimo įvairiose miesto vietose. Beje, komisijos pirmininkas Kęstutis Žuromskas  pripažino „Sudvajų gatvėje pastatytas ženklas, draudžiantis sukti į kairę, nuimtas. Tai klaida, reikia tai pripažinti“.

saugaus eismo komisija (4)

Viena judriausių gatvių Alytuje – Likiškėlių gatvė. Čia gyventojai prašo įrengti nusidėvėjusias paaukštintas perėjas. Anot K. Žuromsko „Ši gatvė riboja techninių galimybių panaudojimą. Tačiau yra naujovių, yra naujų ženklų, sako brangūs, bet tai nesvarbu, nes sveikata, gyvybė – dar brangesnė“. Kol kas šioje gatvėje prie perėjos atsiras ryškus ženklas, perspėjantis ir atkreipiantis vairuotojų ir pėsčiųjų dėmesį. Taip pat gyventojai įspėjami, jog šioje gatvėje esantis šviesoforas prie prekybos centro nuo šiol dirba kitu ritmu. Gyventojai norintys pereiti gatvę, turi paspausti mygtuką, kad užsidegtų pėstiesiems skirta žalia šviesa.

Beje, Kęstutis Žuromskas užsiminė, kad žinių apie naujas saugaus eismo priemones ir sprendimus trūksta. Todėl planuojama, jas atnaujinti vykstant į parodas.

saugaus eismo komisija (5)

Komisijos sprendimu bus panaikintas kelio ženklas „Stop“, pastatytas Jurgiškių ir Statybininkų g. sankryžoje, nes Statybininkų gatvė yra  plati, todėl sukant į dešinę  netrukdoma važiuojantiems Statybininkų gatve.  Taip pat atsižvelgta į Jaunimo g. 40 ir 38 namų gyventojų prašymą. Jiems sprendžiant automobilių statymo problemą, bus leista Likiškėlių gatvės pirmoje juostoje statyti automobilius darbo ir išeiginėmis dienomis nuo 17 iki 8 val. ryto.

Liko atvira ir neišspręsta problema dėl įvažiavimo į  darželius „Du gaideliai“ ir „Linelis“.  Piko metu čia kyla nemažai konfliktinių situacijų, dėl vietos stokos automobiliams laikinai pastatyti bei prasilenkti. Šios problemos sprendimas atidėtas, kol bus išsiaiškinta, kokios yra galimybės įrengti daugiau vietos automobiliams judėti.

Saugaus eismo posėdyje taip pat nuspręsta, jog artimiausiu metu ant „Baltosios rožės tilto“ atsiras įspėjančios lentelės, jog tilto danga, esant pašalimui ar  lietingam orui, slidi, todėl pėstieji ir dviratininkai turi būti itin atsargūs.

Pirmą kartą Saugaus eismo komisija buvo pakvietusi alytiškius  ateiti bei dalyvauti posėdyje. Ateityje taip pat planuojama tęsti šią iniciatyvą, tiesa, prašant gyventojų užsiregistruoti iš anksto.

saugaus eismo komisija (1)

 

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?