Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Sausio 18 d. parodos ATEINU uždarymas ir susitikimas su 100 NAMŲ – galerijų „šeimininkais“

SU/GRĮŽTU. AČIŪ

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Sausio 18. d. 15.00 val. Vytauto Kolesnikovo 100 paveikslų parodos ATEINU į Namus uždarymas.

Nesinori sakyti uždarymas, tai greičiau sugrįžimas. Grįžimas su žodžiu „SU“ …susipažinta, susidraugauta, surasta, suprasta, susieta, sutikta.

Gintarė Markevičienė, Alytaus kraštotyros muziejaus dailininkė

Prabėgę pokalbiai, susitikimai naujuose namuose-galerijose užaugino „SU“ , kaip atskiro pavadinimo prasmę, daugiagiju saitu sujungė šiuos įvykius, istorijas, į kitokį  ryšį su savo miestu, žmonėmis.

Akimirka, buvo šis šimtas dienų, tačiau  ji buvo stipri!

Kruopščiai atrinkti paveikslai, derinti, rinkti taip, kad kiekvienuose namuose jie kalbėtų, stipriausia menine galia. Manau sužinota daugiau: ir apie šį dailininką, ir jo kūrybą, ir apie jo asmenybę. Kai kam buvo atrastas ir naujas žodis „Alytaus muziejus“,  o muziejui atrastos žinomos, bet nelankytos, nepravertos vietos. Laiko ir potėpių buvo atiduota daug.  

„Alytus sujungia“ – Alytaus kultūros sostinės šūkis.

Ši tema, galima sakyti jau gyvuoja, nuo 2021 m. kovo mėnesio – pirmo susitikimo “Meno gurkšnyje“, nuo pirmo paveikslo pakabinto naujuose namuose…

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su Alytaus kraštotyros muziejaus dailininke Gintare Markevičiene.

Pakeliavo paveikslai, paveikslų šeimininko dvasia, susijungė gijomis namai, žmonės, įstaigos, viešosios erdvės. 100 namų galerijų, 100 istorijų, 100 vinukų su kaspinėliu sienoje,  daug atrasta, patirta, pamatyta – bus apie ką pakalbėti. Kiek kartų pasisveikinta, nusišypsota, kiek atvertų durų, kiek TUK TUK… tuk tuk į duris – ne šimtas, gal tūkstantis? Kiek tuk tuk į sieną, kad paveikslas saugiai kabėtų, kiek parašų ant aktų, kiek skambučių telefonu… Ir tai buvo tik mažas pirmas žingsnelis, išėjimas iš įprastų namų, iš patogumo tiek Vytautui, tiek muziejui, tam, kad mieste kažkas kurtųsi naujo. Neieškojom pykčio, apkalbų, nuoskaudų. Dovanojom akimirkas pajautimui, kitokio gyvenimo akimirką ir galimybes. Gal dar net nežinomo, būsimo, bet naujo kūrybinio gyvenimo „…viskas priklauso tik nuo mūsų, čia ir dabar… šią akimirką, šią minutę“. Atsiliepimų, minčių ir pamąstymų vokai dar neatplėšti… laukiame šios akimirkos sausio 18 d. 15 valandą.

Taip nutiko, kad Vytauto nebėra. Spėjom!!! Vytautas išėjo, kai pirmajam paveikslui Laimutės Bagdanavičienės (Vytauto ir Nijolės kaimynės) namuose sukako šimtas dienų. Paskutinis įkvėpimas… taip įkvėpimas (bet neiškvėpimas) – įtvirtino šią misiją. Spalio 1 d. buvo prasmingiausia šio projekto diena. Išėjimo minutę, pačią sunkiausią minutę Vytautas nebuvo vienas – visi paveikslai buvo alytiškių namuose.

SU/GRĮŽTU. Ačiū! … tyliai sako Vytautas, aidu atkartoja muziejus. Daug prasmingų istorijų per šiuos šimtą dienų!!!

Susitinkam 100 namų-galerijų šeimininkai, šią dieną muziejaus namuose – jaukiai, atvirai pasišnekučiuoti, prisiminti. Ilgai neturėjo galerijos Alytus, ilgai jos laukė miesto dailininkų bendruomenė… nors trumpam, bet turėjom jų visą 100!!!

Ačiū visiems, kurie atvėrėt savo duris… visom prasmėm.

Laukiam! SU….

Kitos naujienos

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...