Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Savaitgalį Dailidės ežerėliuose darbą pradeda gelbėtojai

Šį šeštadienį Mažojoje ir Didžiojoje Dailidėje darbą pradeda Alytaus sporto ir rekreacijos centro gelbėtojai. Gelbėtojai dirbs kasdien nuo 11 iki 20 val. Jie poilsiautojų saugumu rūpinsis iki rugsėjo 2 dienos. Plačiau apie tai kalbėjome su Alytaus miesto savivaldybės ūkio skyriaus vedėja  Palmira Raškauskiene.

Gel­bė­to­jai prašo atsakingai elgtis vandenyje ir prie jo. Nepamirškite, kad rū­pin­tis sa­vo sau­gu­mu vi­sų pir­ma pri­va­lo­me pa­tys, o su­au­gu­sie­ji neturi palikti savo vaikų be priežiūros. Taip pat turite reaguoti į gelbėtojų reikalavimus, o nesant gelbėtojams maudytis nerekomenduojama. Gyvūnai maudytis gali tik paplūdimio ženklu nepažymėtose vietose.

Savaitgalį Dailidės ežerėliuose darbą pradeda gelbėtojai (AMS nuotr.)

Gyventojai vis dažniau laisvalaikį leidžia prie Didžiosios Dailidės. Čia alytiškiai  ne tik gali pramogauti vandenlenčių parke ar plaukioti vandens dviračiais, bet taip pat naudotis treniruokliais,  vaikų žaidimų aikštele ar poilsio zonomis. Iki šių metų liepos pradžios gyventojų pageidavimu miesto viešosiose vietose bus įrengti ir keli keptuvai (grilinės). Planuojama, kad po du keptuvus (grilines) atsiras prie Didžiosios Dailidės ir Dainų slėnyje, viena Jaunimo parke.

Pavasario pradžioje Didžiosios Dailidės paplūdimyje buvo atnaujintas smėlio dangos sluoksnis. Gegužės mėnesį sutvarkytas prie Didžiosios Dailidės esantis pontoninis tiltas,  o neseniai prie ežerėlių pradėjo dirbti aplinką tvarkantys pliažų prižiūrėtojai.

Vasarą vandens kokybė blogėja, kyla grėsmė užsikrėsti žarnyno infekcinėmis bei kitomis ligomis, todėl sistemingai stebimas  maudyklų vanduo. Papildomi tyrimai gali būti atliekami kai nustatomas reikalavimų neatitikimas. Alytaus mieste įteisintos dvi maudyklos – Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio maudyklos. Maudyklos vandens kokybė tiriama pagal Alytaus miesto savivaldybės sudarytą tyrimų kalendorinį grafiką.

Alytaus mieste įteisintos dvi maudyklos – Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio maudyklos

Pagal pirmuosius gegužės mėnesio tyrimų rezultatus, informuojama, kad Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, todėl vandenyje maudytis galima. Ar vandenyje galima maudytis tikrai negalima nustatyti vizualiai, todėl visada patariame maudytis tik tose vandens telkiniuose, kurių vandens kokybė nuolat tikrinama. Jeigu ketinate maudytis nuolat tikrinamoje maudykloje, prieš tai įsitikinkite ar vandens kokybė atitinka reikalavimus. Primename, pagrindines taisykles, kurių turėtumėte laikytis, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų prie vandens:

  • niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Apsvaigęs žmogus neadekvačiai reaguoja į aplinką, pervertina savo galimybes;
  • neplaukiokite vieni. Jei pradėtumėte skęsti, kartu plaukiantis žmogus galėtų jums padėti;
  • jei vandens telkinyje yra plūdurai arba kitoks maudymosi ribų ženklinimas, neplaukite toliau, nei pažymėta plūdurais ar ženklinimu;
  • maudykitės tik tuose vandens telkiniuose, kur budi gelbėtojai;
  • atvykę prie vandens telkinių su vaikais, nepalikite jų be priežiūros, nuolat juos stebėkite ir neleiskite vaikams plaukti už plūdurų ribų.

 

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas