Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Savanorystės ambasadoriai organizuoja pirmąją savo konferenciją

Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES, matydama poreikį stiprinti savanorystės idėjas Lietuvoje ir supažindinti visuomenę su tikrąja savanorystės sąvoka, prieš dvejus metus įkūrė pirmąjį ir, kol kas vienintelį, Savanorystės ambasadorių tinklą Lietuvoje. Unikalus savanorių tinklas šiandien turi daugiau nei 50 aktyvių narių iš visos Lietuvos, kurie kiekvieną dieną įvairiais darbais ir iniciatyvomis savo bendruomenėse perduoda žinią apie savanorystę.Savanorystės ambasadorių tinklo įkūrėjai š. m. lapkričio 21-22 d. Vilniaus miesto savivaldybėje organizuoja pirmąją viešą konferenciją „Kompetencijų stiprinimas darbe su savanoriais“, į kurią yra kviečiami ne tik šio tinklo nariai, bet ir visi Lietuvos savanoriai bei organizacijų atstovai.

SavAmb_LOGO-01
Kaip teigia SALTES vadovė ir Savanorystės ambasadorių tinklo įkūrėja Akvilė Budreckytė, pirmąją konferencijos dieną yra laukiami visi, kuriems svarbi savanorystė. Renginio dalyviai turės galimybę daugiau išgirsti apie „Savanorystės ambasadorių“ programą, pagilinti savo žinias apie finansavimo galimybes pelno nesiekiančioms veikloms bei sužinoti, kaip vystyti bendradarbiavimą su verslo sektoriumi ir kaip tapti aplinkai draugišku biuru. Dalyvaujantys konferencijoje taip pat mokysis vystyti pozityvų mąstymą bei turės galimybę sužinoti, kaip reikėtų save motyvuoti, kai pritrūksta jėgų ir įkvėpimo.
„Antrąją konferencijos dieną skirsime tik Savanorystės ambasadorių tinklo nariams, kurie mokysis komunikacijos subtilybių, dirbs darbo grupėse ir dėliosis būsimos tarptautinės savanorystės dienos organizavimo planus savo regionuose“, – pasakoja viena iš konferencijos organizatorių A. Budreckytė.
Būtina dalintis savo patirtimi
Konferencijos metu, kelių Lietuvos miestų Savanorystės ambasadoriai pristatys per dvejus metus nuveiktus darbus savo regionuose. Daugelis šio tinklo narių yra įsitikinę, kad tai puiki proga pasidalinti savo gerąja patirtimi su kitais savanoriais, kurie konferencijos metu galės plėsti akiratį apie savanorystę, tinklo veiklą Lietuvoje, narių nuveiktus darbus.
„Savanorystės ambasadorių tinkle esu nuo jo įkūrimo pradžios. Akivaizdžiai matau, kad per šiuos dvejus metus tiek iš SALTES komandos, tiek iš tinkle esančių jo narių pasisėmiau daug naudingų žinių, patarimų, kas man padėjo lengviau ir kūrybiškiau įgyvendinti savo veiklas bei skleisti savanorystės žinią Ukmergės mieste. Augant tinklui, su juo kartu augau ir aš, todėl konferencijos metu noriu su visais pasidalinti nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais. Galbūt kažkam tai bus puikus pavyzdys, kaip reikia organizuoti, įgyvendinti tam tikras iniciatyvas, galbūt kažkam – didelė pagalba, nuo ko viską pradėti“, – tikinia Savanorystės ambasadorė Daiva Pranskevičienė iš Ukmergės.

10382560_1103542646322633_7009977273178512184_o
Tinklo narys turi atitikti tam tikrus kriterijus
Savanorystės ambasadorių programa buria iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleidžia žinią apie savanorystę ir griauna neteisingus mitus apie ją. Šioje programoje gali dalyvauti visi turintys ilgalaikės (1-erių metų) savanoriavimo patirties, norintys nešti savanorystės idėjas ir burti vietinį jaunimą bei veiklius žmones savo bendruomenėje. Kokio amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, tikėjimo savanoris yra, visai nesvarbu, nes čia laukiami visi. Jeigu savanoris atitinka išvardintus kriterijus ir nori būti šio tinklo dalimi, vis dar gali parašyti el. paštu: [email protected] ir galbūt kitame Savanorystės ambasadorių suvažiavime galės susitikti su savo bendraminčiais. Projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“ finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas. Daugiau informacijos apie šį renginį: https://www.facebook.com/events/460212424159163/

Kitos naujienos

Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift, pavadinęs šią muz...

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“