Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Savivaldybės perspėja, kad sprendimai dėl etatinio mokytojų apmokėjimo vėluoja

Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose numatant pradėti etatinio darbo apmokėjimo įvedimą, savivaldybių ir mokyklų vadovai nuogąstauja, kad vis dar nepatvirtintos reikiamos tvarkos.

„Aš nesuprantu, kaip per visus metus politikai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Seimas ar Vyriausybė – nesugebėjo laiku visko susidėlioti. Dabar, kai jau mokslo metai eina į pabaigą ir kiti artėja, mokyklos jau turi dabar, balandžio 25 dieną, žinoti, kokie krūviai bus ir visa kita ir formuoti etatus, bet dar nėra nė vieno teisės akto, kad tai galima įgyvendinti“, – sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas Jonas Mickus.

Jis pabrėžė, kad mokytojus dėl atleidimo ar darbo sąlygų pasikeitimo būtina informuoti iš anksto. „Jei taip vėluos, šių metų rugsėjis bus katastrofiškas“, – perspėjo jis.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad nuo rugsėjo per kelerius metus įvestas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei.

Savo ruožtu Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas svarstė, kad etatinio apmokėjimo įvedimą reikia atidėti. „Vadovų asociacija iš principo pritaria etatinio pedagogų apmokėjimo modelio įvedimui, bet matome, kad dabar čia yra šiek tiek skubota (…). Mes manome, kad jisai galėtų būti įvestas po metų. Kiekvienas mokyklos vadovas susidėliotų strategiją, pamatytų dokumentus baigtinius, nes jų dabar nėra, ir galėtų priimti sprendimus, aptaręs ramiai su bendruomene“, –  sakė D. Žvirdauskas.

Ministerijos atstovai nesutinka, kad reikia nukelti etatinio pedagogų darbo apmokėjimo įvedimą. „Mes manome, kad tai daryti būt neteisinga ir pagrindo tą daryti taip pat nematome. Reikėtų pasakyti, kad sudėlioti etatinio apmokėjimo įvedimo terminai tikrai nėra laisvi ir leidžiantys atsipūsti, dėl to mes tikrai pritariame, bet kita vertus, tikrai nėra taip, kad būtų nebeįmanoma susitvarkyti“, – sakė ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Vyriausybėje trečiadienį su savivaldybių ir mokyklų vadovų atstovais aptarus naujos mokytojų atlyginimų tvarkos įvedimą, A. Varanauskas aiškino, kad reikalingus projektus Seimui numatoma pateikti kitą savaitę, o parlamento sprendimų tikimasi per gegužę. Visgi jis pabrėžė, kad mokyklos pedagogų krūvius gali planuoti nelaukdamos šių sprendimų.

„Mokyklos ugdymą dėlioja pagal ugdymo planą, jis yra ir jis nesikeičia. Vienintelis dalykas, kokį pokytį mes jame padarysime, tai papildoma lentelė su metinėmis valandomis, jos dabar yra savaitėmis, bus ir metinės“, – aiškino patarėjas.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad nuo rugsėjo per kelerius metus įvestas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei.

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...