Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Savaitgalio promenada

Sergejus: Nuo pirmos dienos atvažiavus jauti lietuvių bendrumą su ukrainiečių tauta

Sergejus į Lietuvą atvažiavo vos prasidėjus karui, atsitiktinai – draugų nei giminių užsienyje, pas ką galėtų važiuot, neturėjo. Jis baltarusis, Ukrainoje gyvenantis nuo 2004, žmona ukrainietė. Gyveno Kijeve, dabar šeima įsikūrė Lietuvoje, Alytuje. Būkim pažįstami su Sergejum.

“Išvažiavom pradžioje į Vakarų Ukrainą, ten pabuvom apie dvi savaites, po to jau nusprendėm išvažiuoti iš Ukrainos. Važiavom į niekur. Pirmiausiai į Lenkiją po kelių dienų paskambino pažįstama, kuri iš Baltarusjos išvažiavo po  2020 metų rinkimų, ir dabar gyvena Vilniuje, ji pasiūlė pagalba Lietuvoje,” – pasakoja Sergejus. Ilgai galvoti nereikėjo, nes Lenkijoje nebuvo įsikūrę nei suradę kur gyventi, tad atsidūrė Lietuvoje.

„Nuo pirmos dienos Lietuvoje tik įvažiuoji į šalį – visur Ukrainos vėliavos, iškart jauti bendrumą Ukrainos ir lietuvių tautos. Kai pradedi bendrauti su lietuviais, pirma tema yra karas, supranti, kad visiška dauguma puikiai žino, kas vyksta Ukrainoje, jie seka, pergyvena,” – pirmas emocijas atvykus pasakoja Sergejus.“ – „Man atrodo, čia 100 ar 99 procentai gyventojų su Ukraina, už Ukrainą, ir per tuos karo mėnesius tai matosi – kad Lietuva ir Lenkija patys geriausi Ukrainos draugai.“

Lietuvoje Sergejaus šeimai surado kur gyventi pirmiems mėnesiams.  Laikas praėjo kasdien sekant naujienas ir planuojant sugrįžti namo.

“Bet viskas susiklostė kitaip ir mes jau čia gyvenam.” – sako pašnekovas, suradęs mėgstamą darbą ir su šeima įsikūręs Alytuje.

Būkite pažįstami su Sergejumi – klausykite jo istoriją.

Sergey Kuznecov

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...