Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Šeštadienį Druskininkuose – kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos tradicijos susijusios su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Pirmą kartą šią šventę nuspręsta surengti 1935 metais, trečiąjį mėnesio sekmadienį. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė ištisus metus visoje Lietuvoje vykstanti Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti.
Šeštadienį Druskininkuose nuo 11 valandos vyks šventė

Tuo tarpu šeštadienį Druskininkuose nuo 11 valandos vyks šventė, kurios metu gyventojai galės pasivažinėti karine technika, nusifotografuoti su karine amunicija, sudalyvauti karinėse estafetėse ir  išbandyti savo jėgas. Kaip sakė Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas – pulkininkas leitenantas Svajūnas Papiliauskas, šventė skirta visuomenei plačiau susipažinti su kario darbu bei karine technika.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...