Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Šeštadienį „Sugužėjimas Raitininkų kaime ‘2024“

Šeštadienį Raitininkų kaimo bendruomenė organizuoja šventę „Sugužėjimas Raitininkų kaime ‘2024“. Raitininkai – kaimas Alytaus rajono savivaldybės pietuose, 2 km į pietryčius nuo Makniūnų, prie Subartonių miškų. Apie šventę radijo stoties FM99 eteryje pasakojo Raitininkų kaimo gyventojai Juozas  Drobnys ir Juozas Adomaitis.

Raitininkų kaimo gyventojai Juozas  Drobnys ir Juozas Adomaitis

1589 m. Merkinės apylinkėse gyventojų mokesčių registre tikėtina pirmą kartą minimas Raitininkų sodžius. Todėl kaimo bendruomenė organizuoja šio paminėjimo 435 metų sukaktį.

Renginio metu bus laikomos Šv. Mišios Šv. Mišios Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje už gyvenusius ir gyvenančius Raitininkų ir aplinkiniuose kaimuose. Taip pat bus pašventinta skulptūra „Ramybės angelas“ Raitininkų kaimo kapinėse. Skulptūros sukūrimai aukojo ir patys gyventojai.

Raitininkų kaimo bendruomenės pirmininkas Juozas Adomaitis į Raitininkus atsikraustė prieš 6 metus. Tačiau vietiniai gyventojai Juozą priėmė šiltai ir draugiškai.

„Čia atvykęs supratau ką reiškia gera kaimynystė ir kaip svarbu šalia turėti gerą kaimyną. Mūsų bendruomenė stipri savo nariais“, – džiaugiasi J. Adomaitis.

Raitininkų kaimo bendruomenės pirmininko pavaduotojas Juozas Drobnys pasakoja, kad Juozo Adomaičio atsikraustymas į kaimą atnešė daugiau gyvybės.

„Šviežio kraujo Juozas atnešė. Įsiliejo pas mus. Pilnas energijos. Net ir aš energingesnis prie jo jaučiuosi. Sakau nereikia pasiduoti kaimynui. Dabar jis pats saviausias pas mus“, – pasakoja J. Drobnys.

Pašnekovai kalbėdami apie šventės idėją, sako, jog nori sujungti praeitį su dabartimi. Pagerbti ankščiau čia gyvenusius gyventojus. Gražinti šį kaimą. Šios šventės organizavimas taip pat yra to dalis.

Raitininkų kaimo kapinėse pastatyta skulptūra „Ramybės angelas“, kurios gamybai aukojo gyventojai.

„Kai sukūrėme bendruomenę norėjosi kaimui kažką gražaus padaryti. Svarstėme ką galime padaryti ir sugalvojome pastatyti angelo skulptūrą. Suradome skulptorių, kuris mums sutiko pagaminti angelą. Tačiau negavus finansavimo, žmonės šiam angelui patys suaukojo pinigus“, – angelo atsiradimo istoriją pasakoja J. Drobnys.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....