Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Šeštadienį Varėnoje sporto šventė

Šį šeštadienį, birželio 2–ąją, Varėna vėl gyvens intensyviu sportiniu ritmu – čia simbolinius vartus vasaros sportui atvers įvairiomis varžybomis gausi didelė sporto šventė. Ji į šalia Varėnos sporto centro esantį erdvų miesto stadioną bei aikštynus sukvies daugiau kaip pustrečio šimto  dalyvių, nemažai žiūrovų ir į didelę sportuojančią bendruomenę sujungs varėniškius bei svečius. Ši teritorija drauge su dideliu traukos centru tapusiu Varėnos baseinu jau spėjo tapti sportiniu mini miesteliu, ir tuo dar kartą įsitikins į renginį susirinkę žiūrovai. Jie pamatys ne tik daug intriguojančių dvikovų sporto aikštelėse, bet ir patys galės jose sudalyvauti. Šventė apjungs visas sporto šakas, kokios tik praktikuojamos rajone. Daug žiūrovų dėmesio sulauks sporto šventės „vinys“ – savo išskirtinius sugebėjimus demonstruosiantys Lietuvos galiūnai, dviratininkai virtuozai iš Latvijos bei šventėje dalyvausiantys žymūs Lietuvos sportininkai.

Varėniškius ir miesto svečius šventės išvakarėse ir šeštadienį iš pat ryto kvies autoklubo „Autoakimirka“ šaukliai. Šventės įžanginė dalis – Varėnos miesto stadione vyksianti masinė mankšta, kurioje aktyviai dalyvauti ir apšilti kviečiami visi varėniškiai ir svečiai. Po šios kūną bei sielą išlaisvinančios mankštos jos dalyvius sveikins Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta bei garbūs šventės svečiai – Olimpinių žaidynių čempionas, disko metikas Virgilijus Alekna bei Europos šachmatų čempionė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Po iškilmingo šventės atidarymo visų varžybų startui signalą mesdamas savo batą duos ir bato metimo čempionate visus norinčius pasivaržyti  kvies V. Alekna. Laimėtojas bus apdovanotas jo įsteigtu prizu.

Šeštadienį Varėnoje sporto šventė (organizatorių nuotr.)

Tądien miesto stadione gerą pusdienį vyks įvairių sporto šakų varžybos, tad sportinio veiksmo tikrai netruks. Vyks  krepšinio, futbolo, tinklinio ir mini rankinio rungtynės, kuriose varžysis Varėnos krašto bei aplinkinių rajonų  komandos. Žiūrovai jose taip pat galės dalyvauti, prieš tai užregistravę komandą. Vyks šachmatų turnyras, tad visi norintys galės prisijungti prie šachmatų simultano ir drauge pažaisti su V. Čmilyte–Nielsen. Netruks ir įvairių estafečių vaikams bei šeimoms. Visų sportinių rungčių laimėtojai bus apdovanoti šventės medaliais. Šventės dalyviams bei žiūrovams nuobodžiauti neleis renginį vesiantys jaunieji varėniškiai Augustė ir Arnas.

Varėnos sporto centro atstovai pažymi, jog šio didžiausio Varėnos rajono sportinio renginio idėja ir tikslas – suburti kuo gausesnę sportuojančią Varėnos krašto bendruomenę, dar labiau sužadinti varėniškių susidomėjimą sportu, paskatinti aktyviai ir produktyviai leisti laisvalaikį sportuojant. „Parengėme ir šventėje visiems pasiūlysime renginių įvairovę, kad ji būtų tikrai įdomi ir laukiama. Šiais metais išradingai įrengtuose aštuoniuose seniūnijų kiemeliuose sporto organizatoriai kvies išbandyti savo sportinius sugebėjimus individualiose rungtyse. Čia kiekvienas norintis galės eiti su kojūkais, taiklumą išbandyti į taikinius mėtant strėlytes, kamuolį, batą, žiedą, bulvę ir kankorėžius, mesti baudas ir numušti taikinį. Kviečiame ir vaikus, ir jaunimą, ir senjorus – įdomios veiklos suras kiekvienas“, – kviečia organizatoriai.

Šeštadienį Varėnoje sporto šventė (organizatorių nuotr.)

Vienas pagrindinių ir neabejotinai išskirtinio žiūrovų dėmesio sulauksiantis sporto šventės Varėnoje akcentas – Lietuvos galiūnų pasirodymas. Jame dalyvaus šalies galiūnų sporto žvaigždės – Vidas Blekaitis, Martynas Brusokas, Martynas Vaitkevičius ir Donaldas Andriulis.  Stipruolių pademonstruoti sportiniai sugebėjimai bus tikrai įspūdingi – jie kels 130 kg. rastą, 30 kg statinę, neš 140 kg lagaminus, trauks 13,5 tonų sveriantį gelbėtojų automobilį (gaisrinę), kels 80 kg hantelį. Pertraukėlių tarp rungčių metu savo stiprumą galės pademonstruoti ir žiūrovai.

Šventę vakarop vainikuos abejingų nepaliksiantis dar vienas įdomus šventės akcentas – įspūdingas svečių iš Latvijos – „Greentrials“ dviratininkų – šou.

Mažiausiųjų šventės dalyvių stadione lauks nemokami batutai. Kineziterapijos palapinėje sveikatos specialistai teiks konsultacijas apie fizinę sveikatą, atliks kūno kompozicijos testą, parodantį kūno masės indeksą, matuos kraujospūdį ir kt. Šventės partneris – Varėnos sporto centro patalpose veikianti kavinė–picerija „Fortūna“.

Šeštadienį Varėnoje sporto šventė (organizatorių nuotr.)

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta sako, kad tokios šventės Varėnos kraštui labai reikia, tad pernai ji buvo organizuota pirmą kartą, vyks kasmet ir taps tradicine. „Siekiame, kad Varėna taptų sportiškiausiu miestu. Kad varėniškių ambicijos tapti sportiškiausių miestu Lietuvoje nėra utopija, įrodo intensyviai čia vykstantys įvairiausi sportiniai renginiai. Mes turime ir gerą sporto bazę, ir daug sportuojančių bei gerų rezultatų pasiekiančių varėniškių. Tuo bus galima įsitikinti, apsilankius šį šeštadienį Varėnos miesto stadione. Kviečiu visus Varėnos krašto gyventojus bei svečius su šeimomis, draugais, giminaičiais atvažiuoti ir dalyvauti sporto šventėje. Tikrai nesigailėsite!“, – tikina meras A. Kašėta.

Nei dideliems, nei mažiems, tądien dalyvausiantiems Varėnos sporto šventėje, nuobodžiauti neteks. Turiningai ir sveikai – sportuojant – pusdienį praleidę Varėnos miesto stadione ir dar pasinaudoję puikia proga pasimėgauti baseinu, jie tikrai patirs nepakartojamų akimirkų ir neišdildomų įspūdžių!

Šeštadienį Varėnoje sporto šventė (organizatorių nuotr.)

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...