Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Gimtadienį švenčia vienintelis „Pink Floyd“ narys, grojęs nuo pat jos susikūrimo – Nicholas Berkeley – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 27-oji šou pasaulyje:

Nicholas Berkeley
Nicholas Berkeley

1944 – gimė Nicholas Berkeley (‘Nick’) Mason. Britų muzikantas ir „Pink Floyd“ būgnininkas yra vienintelis „Pink Floyd“ narys grojęs nuo pat jos susikūrimo 1965 m. Grojo kiekviename „Pink Floyd“ albume nuo 1967 m., nors vėliau buvo pripažinta, kad jo įnašas į albumą „A Momentary Lapse Of Reason“ buvo labai minimalus. Nepaisant konfliktų dėl „Pink Floyd“ nuosavybės, Roger’is Waters’as ir Nick’as Mason’as dabar sutaria gerai. Nick’as prisijungė prie Roger’io 2002 m. pasaulinio turo, kad pagrotų būgnais „Set the Controls for the Heart of the Sun“ dainą. Jis taip pat grojo būgnais Roger’io 2006 m. Europos ture.

Grupės lyderis Davidas Gilmouras, kalbėdamas su BBC 6 Music, kartu su kitu ‘Pinkų’ nariu Nicku Masonu svečiuodamasis radijo stotyje, muzikantas patvirtino: “The Endless River” – paskutinis “Pink Floyd” albumas.“Tai bus paskutinė muzika, kurią kada nors išgirsite iš “Pink Floyd” stovyklos”, – sakė Davidas Gilmouras, paklaustas ar galima ateityje tikėtis dar daugiau naujienų iš pinkų. “The Endless River” – yra grupės pabaiga”, – pridūrė jis.“Rickas (Wright’as – aut. past) – miręs. Todėl esu tikras, kad “The Endless River” tęsinio tikrai nebus. Mano žmona Polly mano, kad tai – labai graži idėja viską užbaigti. Taigi, tokia mūsų pabaiga”, – BBC 6Music eteryje kalbėjo Gilmouras.Tačiau čia pat muzikantas pridūrė, kad jis gali panaudoti kai kuriuos įrašus, kurtus drauge su Ricku Wrightu dar 2008 metais savo soliniam albumui.“The Endless River” pasirodė 2014 lapkričio 10 dieną.

Pink_Floyd_The_Endless_River_cover

1956 – Elvis Presley (Elvis Preslis) išleido singlą „Heartbreak Hotel“.

1968 – gimė amerikiečių grupės „Faith No More“ vokalistas Mike Patton (Maikas Petonas).

1968 – Kalifornijoje įvyko britų grupės “Bee Gees” debiutinis koncertas JAV. „Bee Gees“ muzikę karjerą galima suskirstyti į du periodus pagal atliekamus žanrus – lengvojo roko (septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose) ir disko eras (aštuntojo dešimtmečio pabaiga). “Bee Gees” įrašų pasaulyje yra parduota daugiau nei 220 milijonų. Tai labiausiai perkami muzikos atlikėjai per visą istoriją.

1972 – gimė britų grupės „Take That“ narys Mark Owen (Markas Ouvenas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...