Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Kai gimė legendinis Frank Zappa – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Artėjant gražiausioms metų šventėms, nepamirškime atversti ir šou istorinių sukakčių kalendorių, kuriame jau gruodžio 21-osios lapelis!

zapa1940 – gimė legendinis kompozitorius ir gitarininkas Frank Zappa (Frenkas Zapa). Jis išsiskyrė neįprastu muzikos stiliumi, kuris dažnai būdavo keistas ir juokingas. Savo kūryboje palietė daugybę žanrų bei dirbo su įvairiausiais atlikėjais, iš kurių labiausiai išsiskyrė 7-ojo dešimtmečio grupė „The Mothers of Invention“ ir jo draugas, bliuzo dainininkas Captain Beefheart. Zappa gimė Baltimorėje, Merilendo valstijose, tačiau didžiąją savo gyvenimo dalį praleido pietų Kalifornijoje. Zappa atvirai priešinosi narkotikams, ginklams bei muzikos cenzūrai. Atlikėjas iš gyvenimo pasitraukė 1993-aisiais metais, susidūręs su prostatos vėžiu. Užsienyje paskelbtuose vadovuose po Vilniaus miestą, greta miesto įdomių ar tiesiog lankytinų vietų, nurodomas paminklas Frenkui Zapai. Gyvas būdamas jis nesulaukė ypatingo populiarumo Vakaruose, veikiau atvirkščiai – buvo labiau žinomas dėl nonkomformistinės ar net iššaukiančios pozicijos. Visapusiškai talentingas ir produktyvus autorius (ne tik roko dainininkas, kompozitorius, muzikantas, bet ir simfonijų, filmų kūrėjas, aktyvus visuomeninis veikėjas), gimtajame Baltimorės mieste išliko beveik nežinomas. Vilniuje pastatytas paminklas privertė gūžčioti amerikiečių turistus bei pritraukė JAV žurnalistų dėmesį. F. Zapa sovietinėje Lietuvoje buvo ne šiaip roko muzikos atlikėjas ar įdomus menininkas – jis tapo vienas iš laisvės balsų, prasismelkusių pro „geležinę uždangą“ ir oficialaus propagandinio melo sieną. Vilnius ilgus dešimtmečius gyvavo visai kitokiame kultūriniame, socialiniame ir politiniame kontekste.

1967 – išleistas „The Rolling Stones“ albumas „Their Satanic Majesties Request“.

1968 – Memfyje (JAV) įvyko pirmasis Janis Joplin (Dženis Džoplin) solinis koncertas.

1969 – Diana Ross (Dajana Ros) paskutinį kartą dainavo grupės „The Supremes“ sudėtyje.

1970 – Elvis Presley (Elvis Preslis) pareiškė JAV Prezidentui Richard Nixon (Ričardui Niksonui) norįs būti savanoriu kovojant su narkomanijos problema šalyje.

2005 – kino, muzikos ir sporto žvaigždės kartu su popmuzikos superžvaigžde Elton John (Eltonu Džonu) šventė jo civilinę santuoką su ilgalaikiu partneriu David Furnish (Deividu Fernišu).

2010 – kanadietė kantri muzikos dainininkė Shania Twain (Šanaja Tvein) paskelbė, kad yra susižadėjusi su šveicarų verslininku Frederic Thiebaud (Fredriku Tibo).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...