Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Ši Diena Muzikos Istorijoje“ – 1945-aisiais šią dieną gimė Bryan Ferry

„Ši diena muzikos istorijoje“ rugsėjo 26-oji šou pasaulyje įdomi šiais įvykiais:
1937 – autokatastrofoje žuvo JAV bliuzo dainininkė Bessie Smith (Besi Smit). Kartais vadinama „Bliuzo imperatore“ Smith buvo populiariausia bliuzo atlikėja moteris 3-4-ajame dešimtmečiuose. Daugelio pripažįstama kaip viena geriausių savo eros dainininkių, kartu su Louis‘u Armstrong‘u ji turėjo didelę įtaką vėlesniems džiazo vokalistams.

1945 – gimė Bryan Ferry
(Brajenas Feri), buvęs britų grupės „Roxy Music“ vokalistas. Jis žinomas dėl savo išskirtinio vokalo stiliaus, išgarsinusio jį 8-ajame dešimtmetyje, kuomet atlikėjas buvo pagrindinis vokalistas ir dainų autorius grupėje „Roxy Music“. Būtent šis kolektyvas, su kuriuo išleido tris itin sėkmingus albumus bei 10 singlų, padėjo jam užkopti į Didžiosios Britanijos muzikos elitą. Taip pat pagarsėjo ir vėliau sekusia soline veikla – 2001-aisiais jis buvo nominuotas ir „Grammy“ statulėlei.
1947 – gimė australų aktorė ir dainininkė Olivia Newton John (Olivija Niuton Džon), kartu su John Travolta (Džonu Travolta) vaidinusi garsiame 1978 metų filme „Grease“.
1968Brian Jones (Brajenas Džounsas) iš grupės „The Rolling Stones“ buvo nubaustas 150 dolerių bauda už marihuanos laikymą.
1969 – britų grupė „The Beatles“ išleido paskutinį albumą „Abbey Road“ (albumas „Let it Be“ buvo įrašytas anksčiau, tačiau išleistas tik 1970 m.).
1984 Prince (Princas) išleido dainą „Purple Rain“.
2011 – „Latin Grammy“ metų žmogaus titulas atiteko Kolumbijos superžvaigždei Shakira (Š akirai).

Geros muzikos niekada nebus per daug…

———–
Kalbėk liudas@fm99.lt

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...