Klausyti gyvai

19:00 - 20:00

10 geriausių

Eteryje darbą pradėjo “Alytaus radijas”, nuo 1997 m. “FM99” – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Sausio 6-oji – diena, kai daug svarbių įvykių įamžinta muzikos istorijos kalendoriuje. Pasižvalgykime drauge!

syd1946 – gimė „Pink Floyd“ gitarininkas Roger Keith „Syd“ Barrett. Britų gitarininkas, vokalistas ir dainų rašytojas, menininkas, geriausiai žinomas kaip britų psichodelinio ir progresyviojo roko grupės “Pink Floyd” įkūrėjas. Roger’is Keith’as Barrett’as gimė Kembridže, vidutinės klasės šeimoje. Jo tėvas, Arthur Max Barrett, buvo žymus patologas. Būtent jis su savo žmona ir pastūmėjo jaunąjį Roger’į pradėti domėtis muzika. Būdamas 14 metų, „pasiskolino“ slapyvardį „Syd“ iš vietinio būgnininko Sid’o Barrett’o. Jaunasis atlikėjas iš pradžių grojo havajų gitara, vėliau perėjo prie bandžos, kol galiausiai atrado gitarą. Jis lankė Kembridžo berniukų mokyklą ir Kembridžo meno ir technologijų koledžą. Kai bosininkas Roger’is Waters’as pakvietė Syd’ą į grupę groti gitara, ją sudarė Bob’as Close’as, Roger’is Waters’as, Nick’as Mason’as ir Richard’as Wright’as. Buvo nuspręsta ją pervadinti į „The Tea Set“. Vėliau grupės pavadinimas vėl buvo pakeistas į “The Pink Floyd Sound” (dar po kiek laiko tapo tiesiog “Pink Floyd”). Pavadinimui Syd’as pasiskolino savo mėgstamų amerikiečių kilmės bliuzo atlikėjų Pink’o Anderson’o bei Floyd’o Council’o vardą ir pavardę. Vienas Barrett’o gitaros pamokų mokytojų buvo David’as Gilmour’as, kuris vėliau užėmė lyderio vietą “Pink Floyd” grupėje. 2006 metų liepos 7 dieną Syd’as Barrett’as mirė nuo diabeto komplikacijų.

1953 – gimė „C/DC“grupės narys Malcolm Young (Malkolmas Jangas), vienas legendinės australų grupės AC/DC įkūrėjų, dėl sveikatos problemų išėjo užtarnauto poilsio, bet grupė  vis tiek vyks į pasaulines gastroles, paskelbė rokeriai.„AC/DC 2015 metais leisis į pasaulines gastroles reklamuodama „Rock or Bust“; Stevie Youngas (Stivis Jangas), įkūrėjų Anguso ir Malcolmo Youngų sūnėnas, „Rock or Bust“ groja ritmine gitara ir lydės grupę per gastroles“, – rašė rokeriai.Naujasis albumas  išleistas 2014 gruodžio 2 dieną.200 milijonų albumų egzempliorių pardavusi AC/DC laikoma viena populiariausių visų laikų grupių.2015 liepos 25-ąją AC/DC gros visai šalia Lietuvos – Varšuvos Nacionaliniame stadione. Koncertų metų jame gali tilpti beveik 73 tūkstančiai žiūrovų. Stadione yra koncertavę Paulas McCartney, „Depeche Mode“, „Metallica“ ir kiti įžymūs atlikėjai.

1975 – įsitriukšmavę britų grupės „Led Zeppelin“ fanai, laukdami bilietų pardavimo į grupės koncertą Bostone (JAV) pradžios, pridarė nuostolių už 30 tūkstančių JAV dolerių. Bostono meras „Led Zeppelin“ pasirodymą atšaukė.

1993 – mirė pasaulinė džiazo garsenybė Dizzy Gillespie (Dizis Džilespis).

1993 – boso gitara grojantis Bill Wyman (Bilas Vaimanas) oficialiai paskelbė paliekantis grupę „The Rolling Stones“.

1993eteryje darbą pradėjo “Alytaus radijas”, nuo 1997 m. “FM99” – vienintelė radijo stotis Pietų Lietuvoje.

2006 – Los Andželo ligoninėje nuo plaučių vėžio mirė garsių hitų „Lady Love“, „You’ll Never Find Another Love Like Mine“ ir „Tobacco Road“ autorius, ne vieną „Grammy“ apdovanojimą pelnęs dainininkas Lou Rawls (Lu Rolsas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirm...

Griovimas – tai bet kurio pastato ar statinio ar bet kurios jų dalies išardymas, sunaikinimas, ar...

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate ...