Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1970-aisiais gimė Toby Smith iš grupės „Jamiroquai“

Dar vienas kalendoriaus lapelis, šį kartą spalio 29-osios! O jame – svarbiausi įvykiai muzikos pasaulyje:

1946 – gimė Peter Green (Piteris Grynas) britų bliuzo-roko gitarininkas ir vienas grupės „Fleetwood Mac“ įkūrėjų. Už veiklą su šia grupe 1998 m. jis buvo įtrauktas į rokenrolo šlovės muziejų, o jo kompozicijas vėliau perkūrė tokie atlikėjai kaip Santana, Aerosmith, Midge Ure, Tom Petty ir Judas Priest.

1967 – Of Brodvėjuje, Niujorke, įvyko miuziklo „Hair“ („Plaukai“) premjera (kompozitorius Mac Dermont). Miuziklas “Hair” šlovino Ruso idealą – natūralų žmogų, ilgais plaukais, nuogą, nesužalotą civilizacijos.

Jamiroquai1970 – gimė Toby Smith (Tobis Smitas) iš grupės „Jamiroquai“. Grupė groja įvairių stilių muzika, tarp jų acid, jazz, disko, funk. Taip pat keli albumai skambėjo pop, roko ir elektronikos stiliais. „Jamiroquai“ yra pardavusi daugiau nei 21 milijoną albumų visame pasaulyje. Grupė laimėjo Grammy ir penkis MTV apdovanojimus. Pirmasis „Jamiroquai“ singlas „When You Gonna Learn“ buvo išleistas 1992 metais ir lėmė tolesnį grupės populiarumą Jungtinėje Karalystėje bei kitur Vakarų Europoje. Vis dėlto jie buvo mažai žinomi JAV ir likusioje pasaulio dalyje. Tarptautinę šlovę grupė pelnė jau išleidusi trečią albumą „Travelling Without Moving“ 1996 m., kurio singlai „Virtual Insanity“ ir „Cosmic Girl“ tapo didžiuliais hitais visame pasaulyje.

1991 – trys grupės „Pink Floyd“ nariai buvo sužeisti automobilių lenktynėse Meksikoje.

 

…geros muzikos niekada nebus per daug…

Print

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...