Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

1973-iaisiais parduoti pirmieji elektroniniai bilietai – į Bob Dylan koncertą – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 2-oji šou pasaulyje:

1923 – Niujorke gimė graikų kilmės italų dainininkė Maria Callas (Marija Kalas).

1960 – gimė britų grupės „Def Leppard“ gitaristas Rick Savage (Rikas Savažas).

1968 – gimė amerikiečių grupės „Foo Fighters“ narys Nate Mendel (Neitas Mendelis), grojantis bosine gitara.

1973 – Bob Dylan (Bobas Dilanas) įvedė naujovę – pradėjo pardavinėti bilietus į savo koncertus elektroninio pašto pagalba.

1978 – gimė dainininkė, aktorė Nelly Kim Furtado (Neli Kim Furtado) .Gimė ir užaugo Nelly Viktorijos mieste, Britų Kolumbijoje (Kanada), o jos tėvai buvo darbininkų klasės atstovai, kilę iš Portugalijos. Jie, patys daug ir nuoširdžiai dirbę, mergaitei augant išugdė joje supratimą, kad sunkaus darbo vengti nereikia. Dar būdama labai jauna, ji pamėgo muziką, pradėjo mokytis groti gitara ir klausė tuomet populiarių ir grojamų R&B atlikėjų – Mariah Carey, „TLC“, Jodeci, „Salt-N-Pepa“ bei Bell Biv DeVoe. Vėliau ji pradėjo knaisiotis po vyresnio brolio įrašų kolekciją, kurioje rado „Radiohead“, „Pulp“, „Oasis“, „Portishead“, „The Verve“ bei „U2“ įrašus. Tai paskatino Furtado suvokti įvairiausius muzikos žanrus, o ypač ją sudomino braziliški ritmai, atliekami Nusrat Fateh Ali Khan ar Amalia Rodrigues. Baigusi vidurinę mokyklą, Furtado persikėlė į Torontą, kur dienomis darbavosi apsaugos kompanijoje, o naktimis tyrinėjo muzikinę sceną. Ji prisijungė prie hip-hop‘o dueto pavadinimu „Nelstar“ – šis projektas suteikė jai galimybę sugrįžti prie savo jau anksčiau pamėgtų grupių „De La Soul“ ir „Digable Planets“ muzikos. Tai taip pat leido jei nieko netrukdomai rašyti savo pačios tekstus ir kurti melodijas, kokios jai patiko. Kai Furtado pagaliau pavyko kelis kartus į savaitę pasirodyti vietiniuose Toronto klubuose, jos muzikinis gyvenimas pradėjo dar sparčiau judėti. Brian‘as West‘as ir Gerald‘as Eaton‘as, sudarę Kanados funk-pop grupę „The Philosopher Kings“, iš karto susižavėjo jaunosios atlikėjos pasirodymų stiprumu ir pasiūlė jai savo prodiusavimo paslaugas įrašant bandomuosius darbus. Per tas sesijas Furtado sukūrė tai, kas jai garantavo leidybinės firmos „Dreamworks“ susidomėjimą ir kontraktą. 2000-ųjų rudenį pasirodė debiutinis Nelly Furtado albumas „Whoa Nelly!“, neblogai įvertintas muzikos kritikų. Dar daugiau gerbėjų ir vertintojų susidomėjimo dainininkė sulaukė, kai 2001-ųjų pavasarį iškeliavo į gastroles po JAV, o vėliau sudalyvavo ir „Moby’s Area: One“ vasariniame ture. Šie jos pasirodymai leido singlams „I’m Like a Bird“ ir „Turn Off the Light“ sulaukti dar didesnio susidomėjimo ir pagyrimų. Labiausiai Furtado buvo įvertinta jau kitais metais, kai jai buvo skirtos keturios „Grammy“ nominacijos, įskaitant ir „Metų dainos“ titulą už kūrinį „I’m Like a Bird“. 2003-ųjų metų lapkritį pasirodė antrasis jos albumas „Folklore“ – tai įvyko praėjus beveik dviem mėnesiams po to, kai Furtado pagimdė savo pirmąjį vaiką – mergaitę, vardu Nevis.

1981 – gimė popmuzikos dainininkė Britney Spears (Britni Spirs).

michael-jackson-thriller1983 – MTV pirmą kartą parodė Michael Jackson (Maiklo Džeksono) dainos „Thriller“ video klipą. 1982-ųjų lapkritį buvo išleistas geriausias visų laikų Michael albumas „Thriller“. Jame buvo septyni Top 10-uko hitai, tarp jų – ir viršūnę pasiekę „Billie Jean“, „Beat It“ bei titulinė daina „Thriller“. 1983-iųjų sausį albumas „Thriller“ – jau platininis, vasarį Michael‘as pasirodė muzikinio žurnalo „Rolling Stone“ viršelyje. Balandį naujas singlas „Billie Jean“ pripažintas auksiniu. Gegužę pasirodė dar vienas singlas – daina „Wanna Be Startin‘ Somethin‘“. Ši daina taip pat buvo iš albumo „Thriller, kuris savo autoriui M. Jackson‘ui atnešė trylika „Billboard“ statulėlių bei, svarbiausia, populiariausio istorijoje albumo autoriaus vardą. Iš viso pasaulyje parduota 51 milijonas „Thriller“ kopijų (25 milijonai vien JAV).

2009 – ritmenbliuzo dainininkė Beyonce (Bejonsė) gavo daugiausiai – net 10 – „Grammy“ nominacijų.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...