Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

1975-aisiais išleistas David Bowie albumas „Golden Years“ – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 13-oji – diena, kai šou pasaulyje įvyko daug svarbių dalykų.

David bowie1975 – išleistas David Bowie (Deivido Būvio) albumas „Golden Years“. Septintojo dešimtmečio pabaigoje praleidęs kelerius metus kaip “modas” (garsus tuometinis jaunimo judėjimas ir mada) Davidas Bowie suprato, kad gali pats kurti dainas. 1972 metais Davidas įrašė pirmykščio metalo ir poproko albumą, numatydamas gaires būsimojo “glam” roko bangai. Po kelerių metų Davidas Bowie persikėlė į Berlyną, kur įrašė tris eksperimentinius elektronikos albumus su Brianu Eno. Vėliau D. Bowie susižavėjo soul muzika ir pertvarkė savo grupę, nusprendęs groti nauju stiliumi – “plastiniu soul”. “Young Americans”, išleistas 1975-aisiais, buvo D. Bowie susižavėjimo soul kulminacija ir terpė hitui “Fame”, kurį padėjo įrašyti Johnas Lennonas. Auštant devintajam dešimtmečiui Davidas Bowie dar buvo savo šlovės viršūnėje, tačiau po 1983-ųjų albumo “Let’s Dance” jis ėmė smukti į klampynę, privertusią Davidą šio dešimtmečio pradžioje nutraukti karjerą. Net ir nebūdamas madingas devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose, Davidas Bowie buvo vienas įtakingiausių roko muzikantų. Daugelis jo kūrybos fazių įžiebė naujus žanrus, tokius kaip pankrokas, naujoji banga, gotiškasis rokas, naujoji romantika ir elektroninė muzika…

1985 – įvyko Phil Collins (Filo Kolinso) debiutas amerikiečių televizijos seriale „Miami Vice“. Dainininkas atliko narkotikų prekeivio vaidmenį.

1989 – Bruce Springsteen (Briusas Springstynas) išsiskyrė su aktore Julianne Phillips (Džulian Filips).

2007 – Maskvoje mirė legendinės Alos Pugačiovos dainos „Arlekino“ žodžių autorius Borisas Barkasas. 1975 metais per „Auksinio Orfėjaus“ konkursą Bulgarijoje A.Pugačiova atliko šį bulgarų kompozitoriaus Emilos Dimitrovo kūrinį ir iš karto išgarsėjo.

2003 – garsiausias pasaulio operos dainininkas Luciano Pavarotti (Lučianas Pavarotis) savo gimtajame Modenos mieste vedė buvusią sekretorę Nicolett Mantovani (Nikoletą Mantovani).

2010 – paauglių dievinamo popmuzikos atlikėjo Justin Bieber (Džastino Biberio) dainos „Baby“ vaizdo klipas 2010 metais buvo daugiausiai kartų peržiūrėtas iš svetainėje YouTube.com paskelbtų muzikinių vaizdo įrašų.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...