Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Duetas „Simon & Garfunkel“ išleido singlą „Mrs.Robinson“ -„Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 27-oji šou pasaulyje.

1951 – gimė buvęs grupės „Kiss“ gitaristas ir vokalistas Ace Frehley (Eisas Frelis).

1968 – duetas „Simon & Garfunkel“ išleido singlą „Mrs.Robinson“. Duetas susikūrė 1957 m. Forest Hilso rajone, Niujorke. Abu atlikėjai lankė tą pačią mokyklą, kurioje ir susipažino. Duetas išgarsėjo 1964 m., sukūręs ir atlikęs dainą „The Sounds of Silence“ sėkmingiausią šio kolektyvo dainą, žurnalo „Rolling Stone“ įtrauktą į geriausių dainų 500-uką (numeriu 156). Kūrinį 1964 m. parašė Polas Saimonas, paveiktas neseniai įvykusios Džono Kenedžio žmogžudystės. Dainininkas pirma sukūrė melodiją, o eilių kūryba užtruko daugiau. Netrukus Saimonas kartu su Artu Garfunkeliu pradėjo groti šią dainą Niujorko folk klubuose ir ją įtraukė į savo debiutinį albumą „Wednesday Morning, 3 A.M.“. Tačiau šis albumas buvo nesėkmingas, ir duetas laikinai iširo. Vėliau į šią dainą dėmesį atkreipė prodiuseris Tomas Vilsonas ir jai pridavė daugiau roko stilistikos – pridėjo elektrinę ir bosinę gitaras, būgnus. Jis be atlikėjų žinios išplatino naujai aranžuotą dainą, ir ji palaipsniui pateko į grojamiausių JAV dainų topą. Sužinoję apie savo dainos sėkmę, Saimonas su Garfunkeliu duetą atkūrė ir įtraukė dainą į savo naują albumą „Sounds of Silence“. Daina pakilo iki pirmos vietos JAV tope, taip pat pasiekė aukštas vietas Vokietijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų topuose. XX a. septintajame dešimtmetyje jie taip pat sukūrė kitus žymius savo kūrinius – „Cecilia“, „Mrs. Robinson“, „A Hazy Shade of Winter“, „El Condor Pasa (If I Could)“.1970 m. duetas iširo, vėliau Saimonas su Garfunkeliu ne kartą epizodiškai koncertavo kartu (paskutinį kartą, 2010 m.), bet naujų albumų nebeišleido.

Simon_&_Garfunkel_932-2092
Simon & Garfunkel

1976 – David Bowie (Deividas Bouvas), važiavęs traukiniu iš Rusijos į Lenkiją, buvo suimtas pas jį aptikus nacistines knygas.

1981 – ex-bitlas Ring Starr (Ringo Staras) Londone susituokė su Barbara Bach (Barbara Bach).

1990 – „Guns N’ Roses“ lyderis Axl Rose (Akslas Rousas) vedė Erina Everly (Eriną Eveli). Jų santuoka truko 27 dienas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?