Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1995-aisiais „Alice In Chains“ išleido to paties pavadinimo kompaktinę plokštelę ir garsajuostę

„Ši diena muzikos istorijoje“. Šiandien atverskime dar vieną muzikos kalendoriaus lapelį ir sužinokime kas svarbaus įvyko šou pasaulyje lapkričio 7-ąją.

1991 – Amerikos dainininkui Frank Zappa (Frankui Zapa) buvo diagnozuotas prostatos vėžys. Jis išsiskyrė neįprastu muzikos stiliumi, kuris dažnai būdavo keistas ir juokingas. Savo kūryboje jis palietė daugybę žanrų bei dirbo su įvairiausiais atlikėjais, iš kurių labiausiai išsiskyrė 7-ojo dešimtmečio grupė „The Mothers of Invention“ ir jo draugas, bliuzo dainininkas Captain Beefheart. Zappa gimė Baltimorėje, Merilendo valstijose, tačiau didžiąją savo gyvenimo dalį praleido pietų Kalifornijoje. Augo jis Palmdale mieste, apie kurį parašė ir itin juokingą kūrinį „Let’s Make The Water Turn Black“. Zappa turėjo keturis vaikus, kurių susilaukė su žmona Gail. Savo atžaloms muzikantas davė itin neįprastus vardus: Moon Unit, Dweezil, Ahmet ir Diva. Ko gero populiariausia atlikėjo daina tapo 9-ojo dešimtmečio pradžioje kartu su dukra Moon Unit įrašytas kūrinys „Valley Girl“. Zappa atvirai priešinosi narkotikams, ginklams bei muzikos cenzūrai. Atlikėjas iš gyvenimo pasitraukė 1993-aisiais metais.

Alice-In-Chains-201311995 – „Alice In Chains“ išleido to paties pavadinimo kompaktinę plokštelę ir garsajuostę. JAV grunge grupę 9 dešimtmečio viduryje įkūrė vokalistas Layne Staley (1967–2002), Layne. Tiesa, kompanija vadinosi „Alice N’ Chainz“ ir tuomet be Layne joje muzikavo Nick Pollock, Johnny Bacolas, James Bergstorm, tačiau po dviejų įrašytų demo grupė iširo. Vėliau su Jerry Cantrell, Mike Starr, Sean Kinney, Layne pasiskolino pavadinimą iš „Alice n’ Chainz“ ir pasivadino „Alice In chains“. Kartu su „Nirvana“, „Pearl Jam“ ir „Soundgarden“, „Alice In Chains“ buvo viena iš komerciškai sėkmingiausių grupių Seattle’o grunge scenoje. 1992-ųjų rudenį jie išleido albumą „Dirt“, kuris buvo sėkmingas ir kritikų vertinimu, ir komerciškai. Metų pabaigoje albumas tapo platininiu.1995-ųjų lapkritį „Alice In Chains“ grįžo su albumu „Alice in Chains“. Įrašas debiutavo pirmoje vietoje pagal albumų pardavimus, nors reklamai nebuvo surengtas joks turas. Tai buvo paskutinis studijinis „Alice In Chains“ albumas. 2009 m. Rudenį, po 14 metų pertraukos, jie išleido naują studijinį albumą „Black Gives Way to Blue“ kartu su prodiuseriu Nick Raskulinecz. Nariai albumą skyrė kaip odę Layne. Singlai „Your Decision“, „Check my brain“, „A Looking in view“ patvirtino, kad „Alice In Chains“ vis dar čia ir yra pasiruošę susigrąžinti fanus. Albume girdisi tiek sunkioji „Alice In chains“ pusė, tiek alternatyvioji. Šiuo metu grupė gastroliuoja.

2011 – Jennifer Lopez (Dženifer Lopes) Niujorke buvo įteiktas vienas garbingiausių žurnalo „Glamour“ „Metų moterų“ apdovanojimų – „All-Star“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Print

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...