Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

2004-aisiais šią dieną dainininkas Usher laimėjo 11 muzikinių apdovanojimų – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kviečiame kartu pavartyti šou kalendorių ir stabtelėti prie gruodžio 8-osios lapelio.

1943 – gimė amerikos poetas, legendinės gupės „The Doors“ siela Jim Morisson (Džimas Morisonas).

James‘as Douglas‘as Morrison‘as, gyvenęs nuo 1943-iųjų gruodžio 8-osios iki 1971-ųjų liepos 3-osios, yra žinomas tiesiog Jim‘o Morrison‘o vardu. Tai – garsus Amerikos dainininkas, poetas, dainų autorius, rašytojas ir filmų režisierius. Labiausiai jį išgarsino veikla grupėje „The Doors“, kur jis buvo pagrindiniu vokalistu ir dainų autoriumi. Pirmasis albumas, pavadintas grupės vardu – „The Doors“ buvo įrašytas 1966 m. rugpjūtį ir išleistas pirmąją 1967 m. sausio savaitę. Pirmasis šio albumo singlas buvo daina Break On Through (To The Other Side). Antrasis singlas Light My Fire pelnė grupei didžiulę sėkmę. Jo buvo parduota 1 mln. kopijų ir ši daina pasiekė pirmą vietą Billboard tope. Antrasis „The Doors“ albumas Strange Days pasirodė 1967 m. rugsėjo 25 d. Jame yra nemažai žinomų dainų, kaip People Are Strange ar Love Me Two Times. „The Doors“ muzika per 1965–1968 m. buvo sunkiojo roko, bliuzroko ir acid roko mišinys. Šis žmogus laikomas vienu iš charizmatiškiausių ir labiausiai roko muzikos raidą įtakojusių asmenybių. Morrison‘as taip pat yra sukūręs keletą poezijos knygų, dokumentinių juostų bei trumpametražių filmų. Vieną žymiausių savo poemų „Amerikoniška malda“ (An American Prayer) J. Morisonas įrašė į juostą, o 1970 m. įvadinė jos dalis buvo autoriaus lėšomis išspausdinta ir išdalinta draugams.1971 m. liepos 3 d. Paryžiuje Morisonas buvo rastas negyvas. Oficiali mirties priežastis – širdies smūgis, tačiau dauguma grupės fanų ir biografų teigia, kad tai buvęs narkotikų perdozavimas.

1956 – gimė britų grupės „Duran Duran“ narys Warren Cuccurullo (Vorenas Kukurulas).

1957 – gimė britų grupės „Def Leppard“ gitarininkas Phil Collen (Filas Kolenas).

1966 – gimė airių kilmės dainininkė Sinead O’Connor (Šined OKonor).

Prieš 23 metus  balade „Nothing Compares To You“ išgarsėjusi skustagalvė airių dainininkė 2011 – per savo 45-tą gimtadienį ketvirtą kartą ištekėjo . Tai galėjo lemti jos sunki vaikystė. 1966 metais penkių vaikų šeimoje gimusi S. O’Connor matė daug karų – gatvėse protestantai kovojo su katalikais, o namuose nuolat kivirčijosi tėvai, kurie išsiskyrė (neoficialiai, nes katalikiškoje Airijoje skyrybos neįmanomos), kai jai buvo 11 metų.Išgarsėjusi S. O’Connor savo šlove nesididžiavo. „Norėjau, kad mane gerbtų kaip prieštaringą, smarkiai įžeistą, daug iškentusį žmogų“, – sakydavo ji. S. O’Connor niekada netroško pildyti kitų žmonių lūkesčių ir daug neteko. 1994 metais ji buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimui, bet jo atsisakė, nes bjaurėjosi muzikos pramone. Airių dainininkė apkaltino muzikos industrijos magnatą Simoną Cowellą nužudžius muziką.„Man labai gaila, kad muzika ir rokenrolas buvo nužudyti, – airių laidai „Late Late Show“ pasakojo 47-erių atlikėja. – Viskas dėl Simono Cowello ir kitų, pavyzdžiui, muzikos teisėjo Louiso Walsho. Viskas susideda į muzikos nužudymą. Kalbu už visus pasaulio muzikantus, kurie man pritaria.“„Industrija apėmė tiek daug, – tęsė O’Connor. – Pinigų „darymas“, pernelyg didelis jaunų žmonių, įrašinėjančių muziką, seksualumo iškėlimas bei visas tas blizgučių ir deimantų aukštinimas. Tai Simonas Cowellas ir Louisas Walshas – muzikos žudymas, kuris mane neramina.“

1967 – grupė „Beatles“ Didžiojoje Britanijoje išleido albumą „Magical Mystery Tour“.

1972 – „Variety Magazine“ puslapiuose pasirodė Frank Zappa (Frenko Zapos) skelbimas, kuriame jis siūlėsi galįs privačiai pakonsultuoti azartinių žaidimų srityje.

Usher1980 – gruodžio 8 d. Džoną Lenoną, prie pat jo namų  Niujorke nušovė gerbėjas M. D. Čapmanas, kuris tą patį vakarą gavo autografą iš Džono Lenono. Džono Lenono mirtis paveikė milijonus žmonių visame pasaulyje. Gruodžio 14-ąją, milijonai fanų pasaulyje pagerbė tylos minutėmis Lenoną.2002 BBC Buvo surengtas balsavimas sužinoti 100 geriausiu Britų.Visuomeniniame balsavime Džonas Lenonas užėmė aštuntąją vietą. Pagal Rolling Stones Džonas Lenonas užėmė 38-ąją vietą jų sąraše „Visų laikų penkiasdešimt geriausiųjų atlikėju“ (The Beatles užėmė pirmąją vietą)Džonas Lennonas ir Yoko Ono taip pat yra žinomi kaip idėjininkai, visuomenininkai ir aktyvistai, kultūrinių projektų rėmėjai. Finansavo 1 milijono JAV dolerių vertės Alejandro Jodorowsky režisuotą filmą The Holy Mountain.Džonas Lenonas laikomas vienu įtakingiausių XX amžiaus muzikantu-dainų kūrėju.

2004 – ritmenbliuzo dainininkas Usher (Ašeris), išleidęs geriausiai perkamą metų albumą ir keturis pirmoje vietoje karaliavusius singlus, Los Andžele per „Billboard“ muzikinius apdovanojimus laimėjo 11 prizų.

2010 – John Lennon (Džono Lenono) našlė Yoko Ono (Joko Ono) paminėjo 30-ąsias savo vyro, legendinės grupės „The Beatles“ nario nužudymo metines koncertu Tokijuje.

2011 – per savo 45-tą gimtadienį ketvirtą kartą ištekėjo Airijos dainininkė Sinead O’Connor (Šineid O’Konor).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...