Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Lapkričio 24-oji – diena, kai Freddie Mercury paliko šį pasaulį – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ kviečia sužinoti svarbiausius įvykius lapkričio 24-ąją šou pasaulyje.

Clem_Burke1955 – gimė amerikiečių grupės „Blondie“ narys Clem Burke (Klemas Berkas). Amerikos naujosios pop muzikos bangos grupė, išgarsėjusi 8-ojo dešimtmečio pabaigoje. Pagrindine grupės vokaliste dainininkė Debbie Harry, o labiausiai kolektyvą išgarsino tokie hitai kaip „Call Me“ bei „Maria.

1957 – gimė Chris Hayes, grupės “Huey Lewis and the News“ narys. Geriausiai žinomas šios grupės kurinys – singlas “Power Of Love“, išleistas 1985 metais. JAV jis buvo Nr.1, o Didžiojoje Britanijoje pateko į topo 11-ąją vietą.

1966 – “The Beatles“ po sugrįžimo iš vasaros turo Jungtinėse Amerikos Valstijose, buvo pasiruošę įrašyti naują albumą. Pirmąja daina pasirinkta “Strawberry Fields Forever“.

1970 – gimė amerikiečių alternatyvaus roko grupės „Live“ gitaristas Chads Taylor (Čadas Teiloras).

1991 – nuo AIDS mirė britų legendinės grupės „Queen“ 45 metų vokalistas Freddie Mercury (Fredis Merkuris). Gimė 1946 m. Net atlikėjo pase buvo įrašyta Frederickas Mercury‘is, nors tikrasis jo vardas ir pavardė buvo Farrokhas Bulsara. Jis pradėjo vadintis Freddie dar prieš atvykdamas į Angliją, o Mercury – kai susikūrė grupė „Queen“. F. Mercury‘is taip mylėjo savo kates, kad per koncertinius turus skambindavo namo su jomis pasikalbėti. Jo mergina neilgai buvusi ilgametė draugė Mary Austin pridėdavo katėms telefono ragelį, kad jos išgirstų šeimininko balsą. Jis turėjo visų kačių portretus. F. Mercury’o statula Šveicarijos Montrė miestelyje stovi ant įėjimo į „Dominion“ teatrą stogo. Net ir po jo mirties Merkuris dažnai minimas tarp geriausių muzikantų ir vokalistų. 2005 m. „Blender“ ir „MTV2“ išrinko Merkurį geriausiu visų laikų vyrų vokalistu. 2009 m. leidinio „Classic Rock“ skaitytojai balsuodami išrinko Merkurį geriausiu visų laikų roko muzikantu. 2008 m. žurnalas „Rolling Stone“ Merkuriui skyrė 18-tą vietą visų laikų geriausių dainininkų šimtuke.

1991 – nuo vėžio mirė grupės „Kiss“ narys Eric Carr (Erikas Karas).

1991 – įvyko amerikiečių daininikės Cyndi Lauper (Sindi Loper) ir aktoriaus David Thornton (Deivido Torntono) vestuvės.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

 

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...