Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

su 81-uoju gimtadieniu, Tina Turner! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Atverskime lapkričio 26-osios muzikos kalendoriaus lapelį!

tina-turner11939 – gimė amerikiečių pop dainininkė Tina Turner (Tina Tener), tikrasis vardas Anna Mae Bullock. Viena sėkmingiausių roko, R&B atlikėjų muzikos istorijoje, per savo muzikinę karjerą yra laimėjusi aštuonis Grammy apdovanojimus. 1986 Tina Turner buvo įmažinta Holivudo Žvaigždžių alėjoje, o 1991 įtraukta į Rock and Roll žvaigždžių muziejų. 1986 metais Tina Turner persikėlė gyventi į Europą. Čia su savo nauju gyvenimo partneriu Ervinu Bachu įsigijo namą Šveicarijoje. Tina Turner ir toliau aktyviai koncertavo, su naujuoju koncertiniu turu „Break Every Rule“ papuolė į Gineso rekordų knygą kaip viena atlikėja koncertavusi prieš didžiausią auditoriją, siekusią 182 000 klausytojų. 1990-aisiais daininikė išleido tokius hitus kaip „The Best“, „I Don’t Wanna Fight“, jos koncertinis turas „Wildest Dreams World Tour” tapo vienu didžiausių muzikos istorijoje. 1993 metais buvo sukurtas autobiografinis filmas apie Tiną Turner „What’s Love Got to Do with It“, 1995 metais atlikėja pakviesta sudainuoti pagrindinę dainą filmui „Džeimsas Bondas“, o 1998-aisiais atliko dainą filmui „Liūtas Karalius“. 1999 m. išleistas albumas „Twenty Four Seven“, o 2000-aisiais surengtas dainininkės atsisveikinimo turas, kaip pati atlikėja sakė: „atėjo laikas padėti šokių batelius“. Nepaisant to, kad Tina Turner atsisveikino su didžiąja scena, ji neatsisako dainuoti labdaros renginių metu. 2008 m. Turner po aštuonerių metų pertraukos surengė pasaulinį turą „Tina!: 50th Anniversary Tour“.

1962 – „Beatles“ įrašė dainą „Please Please Me“.

1962 – gimė amerikiečių kantri dainininkė Linda Davis (Linda Deivis).

1973 – mirė gitarininkas, grojęs bosine gitara grupėje „The Shadows“, John Rostill (Džonas Rostilas).

1981 – gimė britų dainininkė ir dainų rašytoja Natasha Bedingfield (Nataša Bedingfild). Kilusi iš Naujosios Zelandijos, Natasha Bedingfield užaugo pietryčių Londone, kur ji ir jos brolis bei sesė buvo nuolat supami muzikos garsų. Paauglystėje, Natasha, brolis Daniel‘is ir sesuo Nikola sukūrė R&B muzikos grupę. Šis projektas ilgai nesitęsė, tačiau ta patirtis paskatino Bedingfield‘us ir toliau siekti muzikoje. 2001-aisiais ir 2002-aisiais Daniel‘is Bedingfield‘as susilaukė pasaulinės sėkmės su savo singlu „Gotta Get Through This“, o dar po metų atėjo ir Natashos eilė. Palikusi universitetą ji pasirašė sutartį su „BMG“ įrašų kompanija bei nieko nelaukusi pradėjo darbus prie savo pirmųjų kūrinių. Nemažos sėkmės sulaukė jau pirmieji Natashos singlai, dainos „These Words“ ir „Single“, kurios pristatė albumą „Unwritten“, debiutavusį iškart ant aukščiausio Didžiosios Britanijos topo laiptelio.

1982 – amerikiečių džiazo legenda Miles Davis (Mailsas Deivisas) vedė teatro ir kino aktorę Cicely Tyson (Sisilę Taison).

1990 – įvyko pirmoji Bilbordo (Bllboard) muzikinių apdovanojimų ceremonija, kurią laimėjo Janet Jackson (Dženet Džekson).

2007 – ritmenbliuzo žvaigždė Usher (Ušeris) tapo tėčiu – jo naujoji žmona Tameka Foster (Tameka Foster) pagimdė berniuką.

2010 – legendinis JAV kantri muzikos atlikėjas Willie Nelson (Vilis Nelsonas) buvo suimtas Teksase dėl įtariamo narkotikų laikymo.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...