Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

1968-aisiais John Lennon surengė pirmą solinį pasirodymą televizijoje – „Ši diena muzikos istorijoje”

„Ši diena muzikos istorijoje”. Kviečiame kartu atversti dar vieną muzikos istorijos kalendoriaus puslapį. Šį kartą – datuojamą gruodžio 10-ąja.

john1968 – John Lennon (Džonas Lenonas) pirmą kartą surengė savo solinį pasirodymą televizijoje. 1968 m. lapkričio 8 dieną Džonas Lenonas išsiskyrė su Syntija. Nepraėjus metams, 1969 metų kovo 20 d. Gibraltare susituokė Džonas Lenonas (John Lennon) ir Joko Ono (Yoko Ono). Praėjus mėnesiui Džonas pakeitė savo antrąjį vardą Vinstoną į Ono ir tapo Džonu Ono Lenonu (John Ono Lennon). Medaus mėnesį praleido Amsterdame, kur dalyvavo kampanijoje „Lova“, ir pasisakė už taiką pasaulyje. Naujoji žmona užkrėtė politiniam gyvenimui. Dainininkas įsitraukė į akcijas nukreiptas prieš karą Vietname, protestuodamas atsisakė Karalienės apdovanojimo. 1968 m. Lapkritį Didžiojoje Britanijoje gyventojai galėjo išvydo pasirodžiusius vienu metu du albumus: „The Beatles” ir D.Lenono su Yoko Ono „Unfinished Music No. 1 – Two Virgins”. Albumas nieko nebūtų nustebinęs, jeigu ne jo viršelis, kuriame Leninas ir Ono stovėjo visiškai nuogi.

1984 – „Band Aid“ vienkartinis labdaringas muzikos projektas, įrašęs hitu tapusią dainą „Do They Know It’s Christmas?”. „Band Aid 20“ – tai 2004-aisiais metais surengtas muzikinis projektas, atkartojęs 20 metų anksčiau sukurtą grupę „Band Aid“. Suburtas kolektyvas, kuriame buvo tokios žvaigždės kaip „Coldplay“ vokalistas Chris‘as Martin‘as ir „U2“ lyderis Bono, naujai įrašė labdaringą 1984-ųjų metų dainą „Do They Know It’s Christmas?“, kurios autoriai – „Band Aid“ organizatoriai Bob‘as Geldof‘as ir Midge Ure.

1985 – gimė amerikiečių aktorė, dainininkė ir dainų kūrėja Raven Symone (Reiven Simon).

1998 – Bruce Springsteen (Briusas Springstynas) laimėjo 2,5 metų trukusius ginčus su dviem britų įrašų kompanijomis, kurios siekė išleisti anksčiau viešai nepasirodžiusias dainas iš ankstyvojo muzikanto kūrybos periodo.

2008 – ritmenbliuzo žvaigždė Usher (Ašeris) ir jo žmona Tameka Foster susilaukė antrojo vaiko – sūnaus.

2010 – „Pink Floyd” grupės gitarininko David Gilmour (Deividas Gilmuras) sūnus viešai atsiprašė, kad per studentų demonstraciją užsiropštė ant Kenotafo (Cenotaph) – memorialo pasauliniuose ir kituose karuose žuvusiems britų kariams – ir pakibo ant Didžiosios Britanijos vėliavos, pritvirtintos prie paminklo.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...